pit onlineRozliczanie PIT online zyskało w ostatnich latach ogromną popularność wśród użytkowników. Cały system, jakim są E-deklaracje został stworzony w oparciu o potrzeby podatników i dostosowany do ich potrzeb w taki sposób, aby PITy rozliczane były bezproblemowo i sprawnie. Udało się to w stu procentach, dzięki czemu każdy z nas może dzisiaj wybrać program do rozliczania PIT i cieszyć się możliwością złożenia deklaracji online – bez wychodzenia z domu. Oto 7 powodów, dla których rozliczanie PIT online stało się najlepszą alternatywą dla podatnika!

Dlaczego warto rozliczać PIT online?

  1. Program PIT dostępny jest w dwóch wariantach

Wybór sposobu korzystania z systemu E-deklaracje jest indywidualną kwestią każdego podatnika, a możliwość skorzystania z programu do PITów w dwóch wariantach, jest bardzo wygodna. Jakie to warianty? Podstawowym rozwiązaniem, jakie otrzymujemy, jest oczywiście możliwość wypełnienia PIT online – za pomocą przeglądarki. Druga opcja to z kolei możliwość ściągnięcia aplikacji na dysk swojego komputera i wypełnienie go w dowolny dla siebie sposób – również offline! Niezależnie od wyboru metody, zawsze otrzymujesz wsparcie systemu podczas wypełniania i możesz w ostatnim kroku wysłać swoją wypełnioną już deklarację do urzędu skarbowego.

Oczywiście warto dodać, że korzystanie z programu jest całkowicie darmowe – dzięki temu dostęp do niego ma każdy polski podatnik.

  1. Rozliczanie PIT online jest intuicyjne

Cały system działa sprawnie i bezproblemowo na każdym komputerze i bez względu na posiadaną szybkość łącza, jednak tym, co naprawdę go wyróżnia, są intuicyjność oraz prostota obsługi. Wszystkie zamieszczone w nim przyciski oraz komunikaty znajdują się w odpowiednich miejscach, a znalezienie tych, które są dla nas istotne, nie stanowi żadnego problemu. Taka optymalizacja systemu sprzyjać miała przede wszystkim starszym podatnikom, którzy nie mają na co dzień styczności z najnowszymi technologiami czy Internetem – rozliczanie PIT online jest możliwe przy minimalnej znajomości obsługi komputera!

  1. Program do PITów daje pełne wsparcie podatnikowi

Niezwykle istotny jest również fakt, że na każdym kroku w trakcie wypełniania PIT online, otrzymujemy pełne wsparcie od systemu. W praktyce oznacza to, że na każdym następnym ekranie otrzymamy stosowne informacje dotyczące tego, co aktualnie należy zrobić, a komunikaty pokierują nas w taki sposób, abyśmy w odpowiednie pole wpisywali właściwe kwoty lub informacje. Program do PITów ponadto automatycznie wylicza wszystkie kwoty – od przychodów i kosztów ich uzyskania, przez płacone podatki, aż do kwoty jaką musimy zapłacić albo jaką otrzymamy od urzędu skarbowego.

pit on line

  1. Twoje dane są w pełni bezpieczne

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów szyfrujących dane, a także zabezpieczaniu każdej operacji, wykonywanej za pośrednictwem programu do rozliczania PIT, nie musimy obawiać się tego, że nasze dane trafią w ręce niepowołanych osób. Za sprawne i bezpieczne działanie systemu odpowiada Ministerstwo Finansów, które chcąc zadbać o pełne bezpieczeństwo danych, korzysta z najbardziej zaawansowanych systemów bezpieczeństwa – między innymi takich, które stosują współcześnie banki do zabezpieczania operacji dokonywanych w Internecie.

  1. Rozliczasz się ze skarbówką bez wychodzenia z domu

I to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie chcą tracić czasu na wycieczkę do urzędu skarbowego. PIT 37 online wypełnia się na elektronicznym formularzu, który można wysłać bezpośrednio do urzędu skarbowego. Możesz więc wypełnić całą deklarację w kilka minut i cieszyć się zaoszczędzonym czasem!

  1. Program do PIT zapamiętuje Twoje dane / ustawienia

To bardzo istotne w kontekście wygody i podpisu elektronicznego, który służy nam do finalizowania całego procesu. Aby móc go złożyć, potrzebne są nam nie tylko podstawowe dane, jak imię, nazwisko, data urodzenia czy pesel, ale również kwota przychodu, jaką uzyskaliśmy dwa lata wcześniej. Jeżeli korzystaliśmy z deklaracji w tamtym czasie, mamy możliwość przejrzenia wysłanych formularzy i wpisania kwoty, choć może to nie być konieczne. Jeżeli zapisaliśmy kwotę w systemie, program do PIT prawdopodobnie samodzielnie ją znajdzie! To ponownie bardzo duża oszczędność czasu.

  1. Możesz sprawdzić status swojego rozliczenia PIT on Line

Po tym, jak deklaracja została wysłana, w bardzo krótkim czasie zostaniesz poinformowany o tym, czy została ona przyjęta, czy też odrzucona – dzięki temu wiesz na czym stoisz i możesz w każdym momencie dokonać niezbędnych poprawek, o których oczywiście poinformuje Cię system. I ponownie – bez wychodzenia z domu! Oszczędzasz więc nie tylko czas, ale też pozbywasz się potencjalnego stresu, związanego z wizytą w urzędzie skarbowym.

Jak więc widać, rozliczanie PIT online to bardzo korzystne rozwiązanie, które jest cenione przez bardzo duże (i wciąż rosnące) grono podatników! Jeżeli więc wciąż nie miałeś z nim do czynienia, sprawdź jak program do PIT działa w praktyce – z pewnością okaże się on dla Ciebie znakomitą alternatywą.