BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wypełnianie PIT online
Wybrany artykuł

Deklaracja pit online

Wypełnienie i złożenie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną przez program PIT Projekt to łatwy i wygodny sposób na przekazanie PIT-u do wybranego urzędu skarbowego. Ta metoda dostarczenia formularza od lat systematycznie zyskuje na popularności. Podatnicy doceniają prostotę i komfort obsługi naszego programu oraz szybkość i bezpieczeństwo dostarczenia formularza do fiskusa bez konieczności wychodzenia z domu. Skorzystanie z aplikacji pozwala na złożenie deklaracji podatkowej o dowolnej porze i w dowolnym terminie – również w niedzielę czy w środku nocy, kiedy stacjonarne placówki skarbowe są tradycyjnie zamknięte.

PIT Projekt umożliwia złożenie każdego rodzaju formularza podatkowego: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz załączników i dodatkowych druków, takich jak PIT-B, PIT-D, PIT-M, PIT-O, PIT-Z, PIT-ZG, PIT-2K, PIT-8C, PIT-11 czy też ZAP-3. Wybierając ten program, możesz mieć pewność, że wszystkie dostępne u nas do wypełnienia i wysłania załączniki oraz deklaracje podatkowe online są zawsze aktualne i zgodne z bieżącymi ustawami i przepisami prawnymi.

Deklaracja podatkowa online w PIT Projekt

PIT Projekt dostępny jest w wersji online, która nie wymaga instalacji i dostępna jest do wypełnienia bezpośrednio z poziomu naszej strony, jak też w wersji do pobrania i zainstalowania na własnym komputerze czy laptopie.

Aplikacja wyposażona jest w PIT-ASYSTENTa – wszechstronną pomoc, przeprowadzającą krok po kroku podatnika przez proces wypełniania formularza. Dzięki niej nawet osoba niedoświadczona, nieposiadająca wiedzy z zakresu podatków czy uzupełniająca PIT pierwszy raz, zrobi to bez trudu. PIT-ASYSTENT podpowiada, które pola i w jaki sposób należy wypełnić, jakie dokumenty wykorzystać czy które załączniki uzupełnić, by np. skorzystać z konkretnych ulg. Aplikacja automatycznie dokonuje niezbędnych obliczeń, a w przypadku błędu podatnika wskazuje, które pole należy poprawić. Dzięki przejrzystej i czytelnej „bazie wiedzy” dostępnej na naszej stronie, możesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat obsługi i funkcji programu, a także poznać np. scenariusze rozwiązania trudnych spraw i wypełnienia bardziej skomplikowanych problemów podatkowych.

Po wysłaniu deklaracji, podatnik może pobrać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, poświadczające skuteczne dotarcie formularza do fiskusa. Wypełniona i wysłana deklaracja PIT online dostępna jest do wglądu z poziomu aplikacji. W każdej chwili możesz ją wydrukować i zachować w wersji papierowej.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari