BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Gdzie wypełnić pit online

Bardzo wielu podatników, na których ciąży obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym z osiągniętych przychodów zastanawia się, gdzie wypełnić PIT online. Możliwości jest kilka. Wszystko zależy od posiadanej wiedzy i umiejętności. Omówimy dostępne sposoby.

Programy do rozliczania PIT

Deklaracje można wypełnić bezpośrednio w systemie finansowo – księgowych przy wykorzystaniu odpowiedniej aplikacji dostarczanej przez producentów oprogramowania tj. np. PIT Projekt. Program jest w pełni bezpieczny i bardzo intuicyjny w obsłudze. Zawiera kompletny formularzy przeznaczonych do dokonywania rozliczeń podatkowych dla osób fizycznych wraz z koniecznymi załącznikami. Pozwala na pracę bezpośrednio z interaktywnym formularzem bądź wbudowanym PIT Asystentem, który krok po kroku poprowadzi podatnika przez proces rozliczania PIT.

Nie tylko automatycznie dokonuje obliczeń, ale również zapewnia weryfikację poprawności wprowadzonych danych w formularzu. Umożliwia przesyłanie PIT za pomocą modułu „e-deklaracje” . Pozwala na wydrukowanie deklaracji na czystych kartkach i złożenie jej osobiście w urzędzie. PIT Projekt jest całkowicie bezpłatny. Podatnik za jego pośrednictwem może przekazać 1,5% swojego podatku z na rzecz wskazanej w programie organizacji pożytku publicznego.

Narzędzia Ministerstwa Finansów

Deklaracje podatkowe można również wypełnić korzystając z dedykowanych produktów Ministerstwa Finansów, dostępnych na stronie www.finanse.mf.gov.pl. Dostępne jest konto podatnika na portalu podatkowym, gdzie można skorzystać z PFR – wstępnie wypełnionego zeznania podatkowe za poprzedni rok, które proponuje ci urząd skarbowy, jeśli uzyskałeś przychody z zatrudnienia bądź z kapitałów pieniężnych. PFR nie będzie zawierać ulg czy odliczeń, danych OPP, której chcemy przekazać 15 podatku ani dodatkowych przychodów. Te dane trzeba uzupełnić już we własnym zakresie, poprawiając PFR. Podatnik może wypełnić PIT korzystając z formularzy elektronicznych. Dostępne są one w postaci formularzy interaktywnych gotowych do pobrania i wypełnienia w formacie PDF oraz formularzy online dostępnych w postaci kreatora ułatwiającego wypełnienie i złożenie deklaracje w zakresie zeznania podatkowego PIT-37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów udostępnia również aplikację e-Deklaracje Desktop umożliwiającą tylko osobom fizycznym złożenie formularzy elektronicznych bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Podatnik ma więc dużą swobodę w tym, gdzie wypełnić PIT online. Warto jeszcze przed podjęciem decyzji zapoznać się z dostępnymi narzędziami i wybrać ten, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?