BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wypełnianie PIT online
Wybrany artykuł

Jak wysłać pit przez internet

Ministerstwo Finansów szacuję, że do końca 2017 roku w formie elektronicznej zostało złożonych ponad 68 mln dokumentów. Mimo to nadal wielu podatników nie korzysta z internetowego rozliczenia się z urzędem skarbowym, ponieważ nie wie jak wysłać rozliczenie PIT przez Internet. Wysyłanie PITów przez Internet nie jest skomplikowane pod warunkiem, że zna się odpowiedzi na kluczowe pytania. Przeczytajcie, jak wysłać PIT przez Internet prosto i szybko.

Jak wybrać program do rozliczania PIT?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak wysłać PIT elektronicznie, musimy dowiedzieć się paru rzeczy o programie. Wysyłanie PIT przez Internet nie jest możliwe bez dostępu do specjalistycznego programu podatkowego, do wypełniania formularzy PIT tj. PIT Projekt. Program zawiera komplet niezbędnych formularzy wraz z potrzebnymi załącznikami. Program PIT Projekt dostępny jest w wersji instalacyjnej, którą można pobrać bezpośrednio ze strony producenta, jak również wersji online, która nie wymaga instalacji na komputerze. Wystarczy dowolna przeglądarka stron internetowych.

Jak wypełnić PIT online?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak elektronicznie wysłać PIT musisz też nauczyć się go wypełniać. PIT można wypełnić w formie interaktywnych formularzy podatkowych. Możemy też skorzystać z kreatora – PIT Asystenta, dostępnego w programie PIT Projekt, który przeprowadzi nas przez proces wypełniania rozliczenia krok po kroku.

Jak elektronicznie wysłać PIT?

Chcąc wysłać deklarację przez internet, nie trzeba posiadać kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Identyfikacja podatnika odbywa się na podstawie określonych danych autoryzacji tj. imię, nazwisko czy data urodzenia. Musimy określić również identyfikator podatkowy – NIP bądź PESEL oraz podać kwotę przychodu wykazaną w rozliczeniu podatkowym za ubiegły rok. Wysłanie PITu przez Internet nie jest możliwe w przypadku, gdy brak jest zgodności danych. System nie przyjmie deklaracji, wyświetlając błąd. Gdy rozliczenie zostanie poprawnie wysłane, otrzymamy Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. PIT wysłany przez internet posiada taką samą ważność jak PIT w wersji papierowej.

Pracodawcy, na których ciąży obowiązek odprowadzania podatku za pracowników, powinni jeszcze mieć wiedzę, jak wysłać PIT-11 elektronicznie, ale to już temat na oddzielny wpis.

Warto przyznać, że sama wysyłka PIT przez Internet nie jest trudna, oczywiście pod warunkiem, że wie się jak wysłać PIT przez internet do urzędu skarbowego. Jeśli mimo naszych porad nadal nie wiesz, jak wysłać PIT elektronicznie skorzystaj w wideo pomocy dostępnej na naszej stronie lub skontaktuj się z nami.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari