BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Jaki program PIT wybrać?

Osoby osiągające przychody z określonych prawem źródeł muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym. Nie zastąpiony jest przy tym program do rozliczania pit, który automatycznie oblicza kwoty i przenosi je w odpowiednie miejsca gotowego formularza. Powstaje jednak pytanie – jaki program pit wybrać, aby rozliczyć się szybko i bezpiecznie.

Program PIT – po pierwsze bezpieczeństwo

Wybierając program do rozliczeń pit, warto zwrócić uwagę, na gwarancje bezpieczeństwa użytkowania. Tyle się słyszy o oszustwach internetowych i bezprawnym wykorzystaniu danych przez osoby nieupoważnione. Program do rozliczania pit musi bezpieczny, w przeciwnym razie będziemy kolejną ofiarą cyberprzestępców i damy się oszukać. Program PIT Projekt jest w pełni bezpieczny, gwarantuje to certyfikat SSL, uniemożliwiający podsłuchiwanie danych. Informacje zapisywane w usłudze podlegają ochronie danych osobowych. Baza danych jest zarejestrowana w GIODO. Dodatkowo administrator systemu sprawuje nadzór nad programem. Codzienne tworzone są kopie ochronne danych gwarantujące stabilną pracę programu.

Program PIT – po drugie łatwość użytkowania

Program do tworzenia deklaracji podatkowych musi być czytelny, tak aby przeciętny użytkownik nie miał problemów, aby z niego skorzystać. PIT Projekt umożliwia wypełnianie PIT z funkcją aktywnych formularzy, jak i kreatora pit. Samodzielne wypełnianie pit jest dedykowane użytkownikom, które mają już dużą wprawę w rozliczeniach. Osoba, która robi to pierwszy raz lub nie jest pewna swoich umiejętności, może skorzystać z PIT Asystenta, który krok po kroku pomoże w rozliczeniu podatkowy.

Program PIT – po trzecie funkcjonalność

Samo wpisanie danych w formularz deklaracji, dla większości podatników nie stanowi problemu. Wiele osób nie wie jednak jak odliczyć przysługujące im ulgi. Więc jeśli zastanawiasz się, jaki program pit wybrać, pamiętaj, aby wybierać ten, który posiada jak najwięcej funkcji. Program PIT Projekt został wyposażony w niezbędne opcje. Umożliwia nie tylko odliczenie ulg, ale też pozwala na przekazanie 1,5% wybranej przez podatnika OPP.

Program PIT – po czwarte wsparcie merytoryczne

To oczywiste, że nie wszyscy dobrze znają się na podatkach, aby wypełnić pit, nie jest to wymagane. Program do deklaracji powinien zawierać wsparcie dla użytkownika, który ma wątpliwości, jak uzupełnić formularz. Program PIT program posiada wbudowaną pomoc. Na każdym etapie można skorzystać z wyjaśnienia danego zagadnienia. Dzięki temu wypełnianie pit jest banalnie proste. Podatnik może skorzystać również z obszernej bazy wiedzy, znajdującej się na oficjalnej stronie internetowej programu PIT Projekt.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari