BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wypełnianie PIT online
Wybrany artykuł

Pit roczny online

Rozliczenie roczne PIT 36, PIT 37 czy PIT 11 można zlecić specjalistom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wypełnić druki samodzielne. Nawet, gdy nie znasz się na podatkach, a roczne rozliczenie PIT zostawiasz zwykle innym, możesz to zmienić – skorzystaj z intuicyjnego w obsłudze programu PIT Projekt, a przekonasz się, jak szybkie i proste okaże się uzupełnienie formularza.

W ten sposób oszczędzisz na usługach ekspertów, a wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu. Z PIT Projekt złożysz PIT roczny przez internet w dowolnej chwili i równie łatwo sprawdzisz status swojej e-deklaracji. Dodatkowo zarówno aktualne, jak i starsze PITy roczne warto zapisać w chmurze, co zapewni Ci dostęp do Twoich dokumentów z każdego urządzenia z dostępem do sieci. Jeśli jednak zechcesz, gotową deklarację możesz także wydrukować, by dostarczyć ją do urzędu skarbowego osobiście bądź listownie.

PIT rozliczenie online – sprawdź, jakie to proste!

Nigdy wcześniej nie wypełniałeś PITa samodzielnie? Bez obaw – PIT Projekt daje Ci możliwość uzupełniania druku przy użyciu funkcji PIT-ASYSTENT, która przeprowadzi Cię przez kolejne etapy krok po kroku. Być może dobrze wiesz, jak powinno wyglądać zeznanie roczne PIT? W przypadku rozliczenia rocznego online, samodzielnie wybierz odpowiedni formularz, dokonaj obliczeń i wypełnij poszczególne pola. Dużym udogodnieniem jest również wbudowana baza urzędów skarbowych – dzięki niej rozliczenia roczne PIT można przygotować jeszcze szybciej. Nie musisz także obawiać się pomyłek przy wpisywaniu danych, ponieważ Pit Projekt automatycznie wskazuje miejsca błędu oraz sugeruje, jak je poprawić. Wypełniając za jego pośrednictwem PIT roczny, nie zapomnisz także o uzupełnieniu żadnego z wymaganych pół.

Kto może złożyć PIT roczny online?

Pit Projekt został stworzony z myślą o indywidualnych użytkownikach, a także profesjonalnych biurach rachunkowych obsługujących wielu klientów. Skorzystasz z niego w sytuacji, gdy otrzymałeś roczny PIT od swojego pracodawcy, ale również, gdy sam jesteś pracodawcą i przygotowujesz dokumenty PIT 11. Aby przekonać się, jak działa PIT Projekt, pobierz program na swoje urządzenie albo zdecyduj się na wersję online wymagającą wyłącznie dostępu do przeglądarki internetowej. Rozliczenie roczne PIT 37,PIT 36, PIT 38, PIT 39 oraz złożenie pozostałych druków za pomocą internetu jest w pełni bezpieczne, pity w trakcie edycji przechowywane są w chmurze, a sam program powstał z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, nad czym kontrolę sprawuje PIK – Polski Instytut Księgowości.

Zależy Ci na wygodzie i czasie? Przekonaj się, jak proste jest złożenie zeznania rocznego PIT z darmowym programem PIT Projekt.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari