BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wypełnianie PIT online
Wybrany artykuł

Wypełnianie pitu przez internet

Formularz rozliczenia rocznego z urzędem skarbowym można wypełnić na kilka sposobów. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym sposobem było ręczne wypełnianie PIT. Takie rozwiązanie było nie tylko niewygodne i czasochłonne, ale również wymagało specjalistycznej wiedzy w dziedzinie podatków. Osoba wypełniająca PIT musiała mieć zdolności matematyczne, aby prawidłowo obliczyć potrzebne kwoty.

Wypełnianie PIT – u przez Internet

Dziś czasy się zmieniają, postęp technologiczny widoczny jest we wszystkich dziedzinach życia, również tych dotyczących podatków i rozliczeń podatkowych. PIT wypełniany jest za pomocą specjalistycznych programów podatkowo-księgowych tj. PIT Projekt. Co więcej, można korzystać z wersji online programu i wypełnić PIT wygodnie bez wychodzenia z domu. Wypełnianie PIT przez Internet jest niezwykle wygodne. Nie musimy instalować na naszym komputerze programu podatkowego. Oszczędzamy przy tym czas potrzebny na instalację, jak i miejsce na dysku naszego komputera. Całe rozliczenie odbywa się w wersji online przy pomocy przeglądarki internetowej.

Kto może wypełnić PIT przez Internet?

Tak naprawdę każdy podatnik może samodzielnie wypełnić PIT online. Do tego nie potrzeba szczególnych umiejętności. Wypełnienie PIT przez Internet nie powinno sprawić najmniejszych trudności osobie, która choć trochę ma styczności z obsługą komputera. Wersja online została zaprojektowana w taki sposób, aby nawigacją odbywała się w sposób bardzo intuicyjny. PIT Asystent poprowadzi nas przez cały proces wypełniania PIT. Wystarczy udzielać odpowiedzi na zadawane pytania, wypełniając pola w formularzu. Program sam obliczy potrzebne kwoty i wstawi je w odpowiednie miejsce w rozliczeniu podatkowym. Wypełniając PIT w programie PIT Projekt mamy możliwość skorzystania z przysługujących nam ulg i odliczeń.

Wypełnianie PITu przez Internet jest całkowicie bezpieczne. Każdy program do wypełniania i przesyłania rocznych deklaracji podatkowych musi być zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów. W programie PIT Projekt nasze dane przechowywane są wyłącznie na naszym komputerze. Szyfrowane są protokołem bezpieczeństwa SSL.

Wypełnij PIT przez Internet, jeśli zależy Ci na szybkim i bezproblemowym rozliczeniu rocznym. Możesz to zrobić jak chcesz i kiedy chcesz. Bez wychodzenia z domu. Bez stania w kolejkach. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skorzystać z poradników video, prezentujących, jak krok po kroku wypełnić PIT online. Niezbędne informacje znajdziesz również w naszej Bazie Wiedzy.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari