pobierz program

instalator .exe dla Windows pit 37 online
lub
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecieprogram do pitów

Wypełnianie PIT krok po kroku 2018/2019

Wypełnianie PIT kojarzy się z czymś nieprzyjemnym i bardzo skomplikowanym. Bardzo często wynika to z faktu, że wiele osób po prostu nie wiem, jak rozliczyć PIT krok po kroku. W rzeczywistości nie jest to takie trudne. Podpowiemy Ci jak rozliczyć PIT krok po kroku, tak że już po paru minutach bez problemu zrobisz to samodzielnie.

PIT krok po kroku a program do rozliczanie PIT

Podatnik może skorzystać z bardzo różnych sposobów wypełniania PIT. Może wypełniać PIT przy pomocy formularzy elektronicznych czy interaktywnych. Najbardziej polecane jest jednak wypełnianie PIT przy użyciu programu do rocznych zeznań podatkowych. Jeśli skorzystamy przy tym z kreatora deklaracji tzw. PIT Asystenta, wypełnianie PIT krok po kroku będzie bardzo intuicyjne i proste.

Rozliczenie PIT – wybór formularza

Rozliczenie PIT krok po kroku wymaga wyboru właściwego formularza podatkowego. Najpopularniejszym drukiem jest PIT 37, bo to na nim rozliczają się osoby, które odprowadzają podatek za pośrednictwem płatnika. Jeśli osiąga się inne przychody nie mieszczące się w zakresie PIT 37, należy wybrać np. PIT 36.

Rozliczenie PIT krok po kroku a uzupełnienie danych osobowych

Rozliczanie PIT krok po kroku to również konieczność naniesienia danych osobowych podatnika. Jeśli decydujesz się na wspólnie rozliczenie z małżonkiem, uzupełnij również jego dane. Konieczne jest też użycie prawidłowego identyfikatora podatkowego. Dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej czy niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług będzie to numer PESEL.

PIT krok po kroku a określanie źródła przychodów

Rozliczenie PITu krok po kroku dobywa się poprzez określenie wysokości osiągniętych przychodów. Możesz to zrobić na podstawie PIT 11 dostarczonego przez pracodawcę. Jeśli posiadasz kilka PIT 11, musisz wprowadzić je wszystkie do programu.

 

pobierz program

instalator .exe dla Windows pit 37 online
lub
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecieprogram do pitów

Rozliczanie PITu krok po kroku a ulgi

Ustawodawca przewidział szereg ulg i odliczeń, z których może skorzystać podatnik. Pozwalają one na znaczące obniżenie kwoty odprowadzanego podatku. Jedną z najbardziej popularny ulg jest ulga na dziecko, którą można odliczyć do 25 roku życia dziecka bez względu na ilość posiadanych dzieci. Warunkiem jest jednak określona kwota dochodów po odliczeniu składek, która nie może przekroczyć 112 tys. złotych.

Rozliczenie PIT online krok po kroku nie jest skomplikowane. Mamy nadzieję, że już wiecie jak rozliczyć PIT przez Internet krok po kroku i samodzielne rozliczanie PITów krok po kroku nie sprawi Wam najmniejszego problemu.

PIT Projekt – wspierane organizacje