pobierz program

instalator .exe dla Windows pit 37 online
lub
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecieprogram do pitów

Jak rozliczyć PIT?

Jeszcze do niedawna wielu podatników musiało samodzielnie wypełniać druk zeznania podatkowego. Ręczne wypełnianie formularza wymagało posiadania sporej wiedzy, jak liczyć PIT, jakich odliczeń można dokonać czy jakie ulgi zastosować. Bez specjalistycznej wiedzy w dziedzinie podatków wypełnienie PITu było niemożliwe. Okazuje się, że można skorzystać z łatwiejszego sposobu na rozliczenie z fiskusem. Potrzebujemy tylko programu do wypełniania PITu.

Program PIT Projekt – automatyczne liczenie PITu

Program PIT Projekt został stworzony z myślą o wszystkich podatnikach, którzy nie potrafią bądź nie chcą ręcznie wypełniać zeznania podatkowego. Dostępny jest w wersji instalacyjnej, jako aplikacja do zainstalowania na dysku komputera bądź też jako program online, działający z poziomu przeglądarki internetowej. Działanie programu jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić PIT Asystenta, który poprowadzi podatnika przez cały proces wypełniania deklaracji. Kreator zadaje użytkownikowi określone pytania dotyczące sposobu rozliczenia, źródeł dochodów podatnika czy przysługujących ulg. Większość danych należy przepisać z posiadanych informacji np. druków PIT-11.

PIT Projekt – gwarancja poprawności obliczeń

Program PIT Projekt dokona samodzielnie wszystkich obliczeń. Użytkownik nie będzie musiał się tym zajmować. Program wypełni automatycznie poszczególne pola na formularzu zeznania podatkowego. Dzięki temu w efekcie otrzymujemy gotowe rozliczenie. Warto skorzystać z tego rozwiązania, zamiast zastanawiać się jak liczyć PIT ręcznie. Korzystając z programu PIT Projekt, mamy pewność ze zostanie on prawidłowo policzony. Unikniemy w ten sposób błędów rachunkowych wynikających z niewłaściwych zaokrągleń. Co więcej, program informuje użytkownika o ewentualnych błędach w druku. Podatnik musi ponownie zweryfikować wprowadzone dane. Jest to o tyle ważne, że bo nawet najmniejszy błąd liczbowy w PIT wymaga złożenia zeznania korygującego.

 

pobierz program

instalator .exe dla Windows pit 37 online
lub
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecieprogram do pitów

PIT Projekt – wysyłka online PITu

Program posiada jeszcze bardzo istotną funkcję ułatwiającą rozliczenie. Podatnik może wysłać do urzędu skarbowego wypełniony PIT bez wychodzenia z domu z poziomu programu. Wystarczy, że mamy dostęp do Internetu. Dzięki temu oszczędzamy czas, jaki musielibyśmy poświęcić na osobiste złożenie deklaracji w placówce. Cały proces potwierdzony jest Urzędowym Poświadczeniem Odbioru.

Rozliczenie z osiągniętych dochodów jeszcze nigdy nie było takie proste.

PIT Projekt – wspierane organizacje