BAZA WIEDZY

Wybierana kategoria

PIT 28

Tak zwany podatek ryczałt, czyli PIT-28 to forma rozliczenia podatku dochodowego, która ostatnio zyskała na popularności. Chcesz dowiedzieć się, kiedy trzeba złożyć deklarację PIT-28 i PIT-28s. A może szukasz informacji dotyczących tego, kto musi złożyć takie zeznanie? Z nami dowiesz się wszystkiego o PIT-28.

PIT-28 - co to i do kiedy należy go złożyć?

PIT 28 co to? Jest to jeden z rodzajów deklaracji podatkowych. W przypadku takiej formy zeznania płaci się tzw. ryczałt. Rozliczenie roczne polega więc na opłacie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej, umów najmu prywatnego oraz gospodarczego lub innych umów o podobnym charakterze. PIT 28 do kiedy należy go złożyć? To bardzo proste. Deklaracja musi trafić do Urzędu Skarbowego najpóźniej do ostatniego dnia kwietnia. W 2023 roku termin wypadał wyjątkowo 2 maja, gdyż zarówno 30 kwietnia, jak i 1 maja były dniami wolnymi od pracy.

PIT-28 online — złożenie deklaracji nigdy nie było prostsze

Z nami złożysz do Urzędu Skarbowego swoje rozliczenie PIT 28 online. PIT Projekt to program do rozliczania PIT, który ma na celu ułatwić przygotowanie deklaracji wszystkim podatnikom. Niezależnie od tego, czy nie wiesz za wiele o podatku dochodowym, czy może jesteś znawcą tego tematu, z PIT Projekt przygotowanie deklaracji będzie prostsze niż kiedykolwiek.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?