Program PIT Projekt do rozliczania pitów

Program PIT Projekt to jeden z najbardziej intuicyjnych programów podatkowych, który umożliwia szybkie i łatwe wypełnienie formularza podatkowego PIT oraz bezpieczne przesłanie go drogą elektroniczną do wybranego urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu.

Program zawiera komplety niezbędnych formularzy przeznaczonych do dokonywania rozliczeń podatkowych (PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39) wraz z załącznikami (PIT-O, PIT-D, PIT-B, PIT-ZG, PIT-M, PIT-2K, PIT-Z) oraz dodatkowymi drukami (ZAP-3, PIT-11, PIT-8C).

Nie musisz znać się na podatkach, wystarczy darmowy Program PIT Projekt, aby rozliczyć się z fiskusem szybko i wygodnie.

Program PIT Projekt dostępny jest w wersji instalacyjnej, którą można pobrać bezpośrednio ze strony, jak również wersji On-Line nie wymagającej instalacji na komputerze.

pobierz program

instalator .exe dla Windows
lub
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie

jak wypełnić PIT? Skorzystaj z bazy wiedzy!

Nie wiesz jak rozliczyć PIT za 2018 rok? To z pozoru trudna, a w rzeczywistosci banalnie prosta procedura, ograniczona w zasadzie do kilku kroków. Nad wszystkim czuwa PIT-asystent.

Jesli jednak Twój PIT wymaga wymaga szerszego podejścia, wówczas zapraszamy Cię do naszej obszernej bazy wiedzy, w której znajdziesz opis wszystkich funkcji programu, scenariusze rozwiązania trudniejszych deklaracji i uzasadnienia przepisów fiskalnych.

Dzięki wsparciu naszych specjalistów baza aktualizowana jest niezwłocznie po wprowadzeniu wszelkich poprawej i nowelizacji.

Zobacz zrzuty
ekranowe

Główne okno programu
Logowanie do usługi PIT w chmurze
Sugerowany urząd skarbowy dla podatnika
Podgląd wypełnionej deklaracji podatkowej
Wydruk formularzy zeznania podatkowego
Wysyłka elektroniczna gotowej deklaracji PIT
Samodzielny wybór zestawu formularzy PIT

Program PIT-Asystent

Zeznanie podatkowe możesz wypełnić korzystając z aktywnych deklaracji, bądź kreatora – PIT-ASYSTENTA, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rozliczania PIT.

Jeżeli nawet do tej pory nie korzystałeś z programu do rozliczania PIT, skorzystaj z naszej aplikacji i przekonaj się, że rozliczanie podatkowe wcale nie musi być skomplikowane. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie i odpowiadać na zadane pytania. W razie wątpliwości możesz skorzystać z poradników, które w sposób łatwy i czytelny wyjaśnią Ci dane zagadnienie.

PIT-ASYSTENT sam dokona za Ciebie potrzebnych obliczeń. Dodatkowo program ma wbudowaną bazę urzędów skarbowych, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy Twoją pracę.

Cały proces wypełniania formularzy PIT jest prosty i czytelny, a w razie pomyłki przy wpisywaniu danych, program wskaże miejsce błędu oraz zasugeruje jego poprawienie. Pamiętaj, że program PIT Projekt został stworzony w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, dotyczące składania zeznań podatkowych, możesz być więc pewny co do jego aktualności.

Wybierz wersję instalacyjną lub program online

Wypełnij PIT z pomocą PIT-asystenta

Wyslij zeznanie podatkowe bez wychodzenia z domu!

Wersja programu online !

Program PIT Projekt dostępny jest również w wersji online. Ne ma konieczności instalowania programu, wystarczy dostęp do przeglądarki strony internetowej.

Naszym priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego są one zapisywane wyłącznie na Twoim komputerze, a nie innych serwerach zewnętrznych. Transmisja danych jest szyfrowana, co gwarantuje klucz protokołu SSL, używany między innymi do szyfrowania bankowych kont internetowych.

Dodatkowo program nie wymaga logowania, co również wpływa na poufność danych. Rozliczanie PIT z programem PIT Projekt przez Internet jest więc nie tylko łatwe, szybkie i przyjemne, ale również całkowicie bezpieczne.

Innym atutem wersji „On-Line” jest jej multiplatformowość, dzięki czemu możesz na niej pracować na systemach operacyjnych Linux, Mac i Windows.

PIT Projekt w chmurze

PIT w chmurze?
Tak! PIT Projekt Cloud to onlinowa wersja PIT Projekt zsynchronizowana z Twoim kontem użytkownika.

Korzystając z usługi PIT Projekt Cloud, możesz zapisać dokonane rozliczenia w chmurze na indywidualnym koncie użytkownika. Dzięki temu będziesz mieć szybki dostęp do swoich formularzy podatkowych w niemal każdym miejscu i z każdego urządzenia.

Przekonaj się, jak proste jest zarządzanie i archiwizacja formularzy podatkowych z PIT Projekt Cloud.

 

ZALETY PIT Projekt z CHMURY

 • wszystko w jednym miejscu,
 • niezaleznie od platformy i urzadzenia łatwy dostęp do bieżących oraz historycznych deklaracji i rozliczeń z ubieglych lat
 • wszystko bezpiecznie: polaczenie szyfrowane SSL, przechowywane w bezpiecznym datacenter spelniajacych stawiane wytyczne bezpieczenstwa, rejestr zgloszony do urzedu GIODO.

Bezpieczeństwo

Twoje dane chronione jak nigdy dotąd!

Razem z niezawodnością i wysoką jakością programu, na pierwszym miejscu stawiamy na jego bezpieczeństwo. Zależy nam aby Twoje dane były chronione w możliwie najwyższym stopniu. Dlatego też zastosowaliśmy wszelkie reguły dotyczące bezpieczeństwa danych.

Certyfikat SSL, szyfrowanie zabezpieczone mocnym algorytmem, dedykowane dla usług Data Center oraz nadzór GIODO gwarantują, że do Twoich danych masz wgląd wyłącznie Ty.

Certyfikat SSL

Połączenie z e-deklaracjami oraz usługą PIT w Chmurze jest szyfrowane algorytmem SSL, uniemożliwiającym podsłuchiwanie danych.

Ochrona danych osobowych

Informacje zapisywane w usłudze PIT w Chmurze podlegają ochronie danych osobowych. Baza ta została zarejestrowana w GIODO.

Bezpieczeństwo danych

Nadzór administratora systemu, monitoring oraz codzienne kopie ochronne danych gwarantują stabilną pracę, zgodnie z regułami bezpieczeństwa.

PIT Projekt dla biur rachunkowych

Program PIT Projekt, przeznaczony jest także dla biur rachunkowych. Może być wykorzystywany komercyjnie. Umożliwia szybie i wygodne rozliczenie nieograniczonej liczby klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i firmowych.

Dane klientów i ich zeznania podatkowe przechowane są w bazie danych, mogą więc być wykorzystane w następnych latach. Dodatkowo mechanizm archiwizacji bazy danych pozwala na systematyczne sporządzanie kopii bezpieczeństwa i ponowne odtworzenie całości danych w razie takiej potrzeby. Program PIT Projekt może być zainstalowany na wielu stanowiskach komputerowych. Z tego tytułu nie pobierane są żadne opłaty.

Rekomendacje

Patronat merytoryczny nad programem PIT Projekt 2016 objął Polski Instytut Księgowości. Przeprowadzone testy programu zostały zakończone wynikiem pozytywnym, co dało podstawę wydania mu rekomendacji do sporządzania rocznych zeznań podatkowych za rok 2016

Zadaniem patrona jest czuwanie nad zgodnością programu PIT Projekt z aktualnie panującymi przepisami podatkowymi oraz poprawnością wykonywanych przez niego kalkulacji księgowych.

PIK Polski Instytut Księgowości to zespół wysoko wykwalifikowanych osób z zakresu rachunkowości, podatków i prawa.

 • To nasze pierwsze rozliczenie podatku w programie komputerowym. Poszło sprawnie i już po 2 tygodniach otrzymaliśmy zwrot podatku!! ^_^
 • Kasia & Mariusz

 • Doskonały program, szybko i sprawnie rozliczyłam swojego pita. Bez problemu przekazałam swój 1% na cele charytatywne.
 • Alicja z Białegostoku

 • Kolejny raz rozliczam się w pit projekt. program nieprzesadzony, wszystko co potrzebne i jak co roku niezawodny. polecam wszytskim
 • mmateo84

Listy referencyjne

Wymagania sprzętowe

PIT Projekt 2018
Wersja instalacyjna – Windows

 

 • System operacyjny Windows XP, 7, 8, 8.1, 10
 • Pamięć operacyjna RAM min. 512MB
 • Procesor (AMD, Intel) min. 1GHz
 • Połączenie z Internetem (wymagane dla aktualizacji automatycznych)
 • Zainstalowane środowisko .NET Framework 4.0 lub wyższe
 • Przeglądarka dokumentów PDF (polecamy Adobe Reader)

Pity365
Wersja online

 

 • Pamięć operacyjna RAM min. 512MB
 • Procesor (AMD, Intel) min. 1GHz
 • Połączenie z Internetem
 • Zainstalowana przeglądarka stron internetowych
 • Przeglądarka dokumentów PDF (polecamy Adobe Reader)
pobierz program

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari