Program PIT Projekt do rozliczania pitów

Program PIT Projekt to jeden z najbardziej intuicyjnych programów podatkowych, który umożliwia szybkie i łatwe wypełnienie formularza podatkowego PIT oraz bezpieczne przesłanie go drogą elektroniczną do wybranego urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu.

Program zawiera komplety niezbędnych formularzy przeznaczonych do dokonywania rozliczeń podatkowych (PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39) wraz z załącznikami (PIT-O, PIT-D, PIT-B, PIT-ZG, PIT-M, PIT-2K, PIT-Z) oraz dodatkowymi drukami (ZAP-3, PIT-11, PIT-8C).

Nie musisz znać się na podatkach, wystarczy darmowy Program PIT Projekt, aby rozliczyć się z fiskusem szybko i wygodnie.

Program PIT Projekt dostępny jest w wersji instalacyjnej, którą można pobrać bezpośrednio ze strony, jak również wersji On-Line nie wymagającej instalacji na komputerze.

pobierz program
instalator .exe dla Windows
lub
wypełnij online
Uruchom w przeglądarce na tablecie

jak wypełnić PIT? Skorzystaj z bazy wiedzy!

Nie wiesz jak rozliczyć PIT za 2023 rok? To z pozoru trudna, a w rzeczywistosci banalnie prosta procedura, ograniczona w zasadzie do kilku kroków. Nad wszystkim czuwa PIT-asystent.

Jesli jednak Twój PIT wymaga wymaga szerszego podejścia, wówczas zapraszamy Cię do naszej obszernej bazy wiedzy, w której znajdziesz opis wszystkich funkcji programu, scenariusze rozwiązania trudniejszych deklaracji i uzasadnienia przepisów fiskalnych.

Dzięki wsparciu naszych specjalistów baza aktualizowana jest niezwłocznie po wprowadzeniu wszelkich poprawej i nowelizacji.

Zobacz zrzuty
ekranowe

Główne okno programu
Logowanie do usługi PIT w chmurze
Sugerowany urząd skarbowy dla podatnika
Podgląd wypełnionej deklaracji podatkowej
Wydruk formularzy zeznania podatkowego
Wysyłka elektroniczna gotowej deklaracji PIT
Samodzielny wybór zestawu formularzy PIT

Program PIT-Asystent

Zeznanie podatkowe możesz wypełnić korzystając z aktywnych deklaracji, bądź kreatora – PIT-ASYSTENTA, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rozliczania PIT.

Jeżeli nawet do tej pory nie korzystałeś z programu do rozliczania PIT, skorzystaj z naszej aplikacji i przekonaj się, że rozliczanie podatkowe wcale nie musi być skomplikowane. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie i odpowiadać na zadane pytania. W razie wątpliwości możesz skorzystać z poradników, które w sposób łatwy i czytelny wyjaśnią Ci dane zagadnienie.

PIT-ASYSTENT to program, który sam dokona za Ciebie potrzebnych obliczeń pliku PIT. Dodatkowo program ma wbudowaną bazę urzędów skarbowych, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy Twoją pracę.

Cały proces wypełniania formularzy PIT jest prosty i czytelny, a w razie pomyłki przy wpisywaniu danych, program wskaże miejsce błędu oraz zasugeruje jego poprawienie. Pamiętaj, że program PIT Projekt został stworzony w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, dotyczące składania zeznań podatkowych, możesz być więc pewny co do jego aktualności.

Wybierz wersję instalacyjną lub program online

Wypełnij PIT z pomocą PIT-asystenta

Wyslij zeznanie podatkowe bez wychodzenia z domu!

Wersja programu online !

Program PIT Projekt dostępny jest również w wersji online. Ne ma konieczności instalowania programu, wystarczy dostęp do przeglądarki strony internetowej.

Naszym priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego są one zapisywane wyłącznie na Twoim komputerze, a nie innych serwerach zewnętrznych. Transmisja danych jest szyfrowana, co gwarantuje klucz protokołu SSL, używany między innymi do szyfrowania bankowych kont internetowych.

Dodatkowo program nie wymaga logowania, co również wpływa na poufność danych. Rozliczanie PIT z programem PIT Projekt przez Internet jest więc nie tylko łatwe, szybkie i przyjemne, ale również całkowicie bezpieczne.

Innym atutem wersji „On-Line” jest jej multiplatformowość, dzięki czemu możesz na niej pracować na systemach operacyjnych Linux, Mac i Windows.

PIT Projekt w chmurze

PIT w chmurze?
Tak! PIT Projekt Cloud to onlinowa wersja PIT Projekt zsynchronizowana z Twoim kontem użytkownika.

Korzystając z usługi PIT Projekt Cloud, możesz zapisać dokonane rozliczenia w chmurze na indywidualnym koncie użytkownika. Dzięki temu będziesz mieć szybki dostęp do swoich formularzy podatkowych w niemal każdym miejscu i z każdego urządzenia.

Przekonaj się, jak proste jest zarządzanie i archiwizacja formularzy podatkowych z PIT Projekt Cloud.

 

ZALETY PIT Projekt z CHMURY

 • wszystko w jednym miejscu,
 • niezaleznie od platformy i urzadzenia łatwy dostęp do bieżących oraz historycznych deklaracji i rozliczeń z ubieglych lat
 • wszystko bezpiecznie: polaczenie szyfrowane SSL, przechowywane w bezpiecznym datacenter spelniajacych stawiane wytyczne bezpieczenstwa, rejestr zgloszony do urzedu GIODO.

Bezpieczeństwo

Twoje dane chronione jak nigdy dotąd!

Razem z niezawodnością i wysoką jakością programu, na pierwszym miejscu stawiamy na jego bezpieczeństwo. Zależy nam aby Twoje dane były chronione w możliwie najwyższym stopniu. Dlatego też zastosowaliśmy wszelkie reguły dotyczące bezpieczeństwa danych.

Certyfikat SSL, szyfrowanie zabezpieczone mocnym algorytmem, dedykowane dla usług Data Center oraz nadzór GIODO gwarantują, że do Twoich danych masz wgląd wyłącznie Ty.

Certyfikat SSL

Połączenie z e-deklaracjami oraz usługą PIT w Chmurze jest szyfrowane algorytmem SSL, uniemożliwiającym podsłuchiwanie danych.

Ochrona danych osobowych

Informacje zapisywane w usłudze PIT w Chmurze podlegają ochronie danych osobowych. Baza ta została zarejestrowana w GIODO.

Bezpieczeństwo danych

Nadzór administratora systemu, monitoring oraz codzienne kopie ochronne danych gwarantują stabilną pracę, zgodnie z regułami bezpieczeństwa.

PIT Projekt dla biur rachunkowych

Program PIT Projekt, przeznaczony jest także dla biur rachunkowych. Może być wykorzystywany komercyjnie. Umożliwia szybie i wygodne rozliczenie nieograniczonej liczby klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i firmowych.

Dane klientów i ich zeznania podatkowe przechowane są w bazie danych, mogą więc być wykorzystane w następnych latach. Dodatkowo mechanizm archiwizacji bazy danych pozwala na systematyczne sporządzanie kopii bezpieczeństwa i ponowne odtworzenie całości danych w razie takiej potrzeby. Program PIT Projekt może być zainstalowany na wielu stanowiskach komputerowych. Z tego tytułu nie pobierane są żadne opłaty.

Program do rozliczania podatku PIT Projekt - pozostałe zalety

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej korzyści nasz program do rozliczania PIT odznacza się również kilkoma dodatkowymi atutami. Wyróżnia go pełna kompleksowość zadań możliwych do przeprowadzenia za jego pośrednictwem. Składając zatem PIT przez internet przy użyciu naszego kreatora PIT, możesz wykonać dokładnie tak samo szeroki zakres operacji jak w przypadku ręcznego wypełniania dokumentów. Z tą jedynie różnicą, że cały proces będzie znacząco ułatwiony poprzez uporządkowaną kolejność, precyzyjne objaśnienia poszczególnych pól formularzy, automatyczne zliczanie wprowadzanych wartości oraz bardzo intuicyjny interfejs.

Czytaj więcej

Rozliczaj się razem ze współmałżonkiem

Program do rozliczeń PIT Projekt umożliwia zarówno składanie zeznań indywidualnych, jak i wspólne rozliczenie podatku dochodowego przez małżeństwo. Aby skorzystać z pożądanej przez siebie opcji, wystarczy zaznaczyć odpowiednią z nich podczas wypełniania deklaracji. Wybierając wspólne rozliczenie, użytkownicy otrzymają jeden formularz, którego złożenie nie wymaga żadnych dodatkowych upoważnień ze strony współmałżonków.

Przekaż 1,5% podatku na wybrane przez siebie cele charytatywne

Podobnie jak w przypadku standardowych metod składania zeznań podatkowych, również i nasz program do rozliczenia PIT umożliwia przekazanie 1,5% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego (w skrócie OPP), której działania chcemy wesprzeć. To nic nie kosztuje, a może pomóc. Co istotne nie przekazując organizacji 1,5% pieniądze te trafią do budżetu Państwa, dlatego warto korzystać z PIT Projekt i przy okazji wesprzeć szczytny cele wybranej OPP. Nasza aplikacja została przygotowana na zlecenie konkretnych OPP. Pole beneficjenta 1,5% podatku będzie domyślnie wypełnione KRS-em wybranej przez Ciebie Organizacji.

Wypełnij zeznanie za pośrednictwem programu do rozliczeń PIT Projekt, a następnie złóż je elektronicznie lub osobiście

Wbrew dość powszechnemu przekonaniu, elektroniczne rozliczenie podatku dochodowego wcale nie rodzi konieczności złożenia go do urzędu w takiej samej formie. Nasz darmowy program do rozliczania PIT umożliwia takie rozwiązanie, jednak nie jest ono czymś obligatoryjnym. Jeżeli zatem z jakiegoś powodu nie chcesz przesyłać zeznania przez internet, możesz zapisać je do osobnego pliku oraz wydrukować, a następnie samodzielnie doręczyć do swojego urzędu skarbowego. Z wszystkich funkcji naszego programu do wypełniania PITów możesz skorzystać niezależnie od ostatecznie wybranej formy dostarczenia deklaracji.

Program do PIT – jak wygląda proces rozliczania podatku z naszą aplikacją?

Jednym z najczęstszych scenariuszy rozliczania podatku dochodowego jest wykonywanie tej czynności na bazie PIT-11, otrzymywanego od pracodawcy. Poniżej znajduje się zatem dokładne omówienie procedury na tym właśnie przykładzie:

1. Przygotuj otrzymany od pracodawcy PIT-11, który będzie stanowić podstawę do prawidłowego wypełnienia poszczególnych pól liczbowych formularza PIT-37 online.

2. Uruchom nasz program PIT online lub zainstaluj i uruchom wersję desktopową.

3. Jesteś niezaawansowanym użytkownikiem? Po uruchomieniu aplikacji skorzystaj z pomocy PIT Asystenta – kreatora deklaracji, który w sposób przejrzysty i w pełni zrozumiały przeprowadzi Cię przez cały proces rozliczania podatku.

4. Postępując zgodnie ze wskazaniami PIT Asystenta, wypełniaj poszczególne pola formularza, przepisując wymagane wartości liczbowe z PITu-11. W przypadku gdy posiadasz zatrudnienie u więcej, niż jednego pracodawcy, uwzględnij w rozliczeniu każdy z otrzymanych od nich formularzy. Program automatycznie zsumuje wszystkie Twoje przychody i naniesie odpowiednie zmiany w dalszych częściach deklaracji.

5. Zaznacz w ramach formularza ulgi podatkowe, które Ci przysługują. Jeżeli nie jesteś pewien zakresu przysługujących Ci ulg, wszelkie odpowiedzi na Twoje wątpliwości odnajdziesz w Bazie Wiedzy dostępnej na naszej stronie internetowej.

6. Określ OPP, która ma zostać beneficjentem 1,5% Twojego podatku.

7. Kiedy program do rozliczania PITów – e-Deklaracji wygeneruje już gotowy dokument, sprawdź po raz ostatni poprawność wprowadzonych przez siebie informacji. Weryfikacji powinny podlegać zarówno dane osobowe, jak i kwoty naniesione przez Ciebie na formularz poszczególnych przychodów czy opłaconych składek. Przed przystąpieniem do dalszego etapu upewnij się także co do poprawności informacji zawartych w załącznikach.

8. Po zweryfikowaniu rzetelności zeznania podatkowego jest ono gotowe do złożenia. Korzystając z programu PIT Projekt, możesz przesłać je do US drogą elektroniczną lub wydrukować i dostarczyć osobiście.

9. W przypadku przesyłania zeznania podatkowego przez internet pobierz na swój komputer Urzędowe Poświadczenie Odbioru (w skrócie UPO), stanowiące potwierdzenie poprawnego złożenia przez Ciebie deklaracji.

Procedura wygląda podobnie w przypadku PIT-36 online.

Intuicyjny program PIT – skorzystaj już dziś

Jak widać, cały proces jest nie tylko w pełni bezpieczny, możliwy do przeprowadzania samodzielnie oraz odbywający się bez konieczności wychodzenia z domu, ale również niezwykle prosty i szybki. Jeśli zatem kwestia rozliczenia PIT 2023/2024 wciąż pozostaje dla Ciebie otwarta, zachęcamy do skorzystania z przygotowanego przez nas rozwiązania.

Profesjonalny i darmowy program PIT

Nasz program do PIT to w pełni profesjonalna aplikacja. Zawiera wszystkie elementy niezbędne do sprawnego i kompleksowego wypełnienia oraz przesłania do Urzędu Skarbowego deklaracji PIT 2023/2024. Co istotne, nasz program do rozliczeń podatkowych jest całkowicie bezpłatny.

Program do rozliczania PIT dla osób indywidualnych i firm

Zazwyczaj programy do rozliczeń podatkowych są bezpłatne dla osób fizycznych, jednakże w przypadku ich komercyjnego wykorzystania często konieczne staje się uiszczenie wysokiej opłaty. Aplikacja PIT Projekt jest inna! Z naszego programu do rozliczania PIT 2023/2024 z powodzeniem mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy biura rachunkowe. A wszystko całkowicie za darmo! Co więcej, kreator pozwala na rozliczanie dowolnej liczby klientów indywidualnych oraz firmowych. Ponadto nasz program do rozliczeń PIT online można zainstalować na wielu stanowiskach komputerowych.

Program do wypełniania PIT na każdym urządzeniu

Nasz program do obliczania PIT 2023/2024 dostępny jest w dwóch wersjach – do pobrania oraz wypełnienia bezpośrednio z poziomu przeglądarki (czyli w wersji online). Z aplikacji można komfortowo korzystać na dowolnym urządzeniu – zarówno laptopie lub komputerze, jak i tablecie czy smartfonie. Dzięki temu rozliczenie zeznania PIT możliwe staje się dosłownie o każdej porze i w każdym miejscu – wystarczy jedynie dostęp do internetu.

PIT program do rozliczania ulg podatkowych

Program PIT 2023/2024 umożliwia rozliczenie nie tylko dochodów, ale również ulg pozwalających na znaczne zmniejszenie podatku. Dzięki PIT Projekt odliczysz wszystkie możliwe ulgi za ubiegły rok. Do najpopularniejszych z nich należy z pewnością ulga prorodzinna. Dzięki niej rodzina z trojgiem dzieci może rocznie zaoszczędzić na podatku nawet 4 224,12 zł. Często rozliczana jest również ulga na internet, pozwalająca na odliczenie w kwocie do 760 zł. Nasz darmowy program do rozliczenia PIT umożliwia także skorzystanie z wielu innych ulg, m.in. darowizn przekazanych na cele pożytku publicznego, ulgi rehabilitacyjnej, z tytułu oddania krwi czy też stosunkowo nową ulgę z tytułu wpłat na IKZE.

Program online do rozliczania PITów daje także możliwość odliczenia ulg mieszkaniowych, w tym ulgi odsetkowej z tytułu spłaty odsetek od kredytu mieszkaniowego, jak również ulg budowlanych i remontowych za lata ubiegłe (jest to tzw. kontynuacja praw nabytych).

Program do PIT 2023/2024 – zalety i funkcjonalności

Programy do rozliczenia PIT przez internet, takie jak PIT Projekt, cieszą się stale rosnącą popularnością, podobnie jak sam sposób wypełniania i wysyłania deklaracji drogą elektroniczną. Skąd wynika tak duże zainteresowanie tą formą rozliczania? Przede wszystkim istotna jest ogromna wygoda oraz szybkość, którą gwarantują programy do rozliczania podatku. Pozwalają na komfortowe uzupełnienie formularza PIT w zaciszu własnego domu. Ponadto jeśli stosujesz ten sam program do rozliczenia podatku, co w roku poprzednim, masz możliwość szybkiego sprawdzenia i uzupełnienia koniecznych danych dotyczących np. dochodów za ubiegły rok. PIT Projekt umożliwia bowiem założenie konta i zapisanie złożonej deklaracji podatkowej, dzięki czemu możesz do niej w dowolnej chwili wrócić.

Nasz bezpłatny program do obliczania PITu charakteryzuje się również wyjątkowo prostym i intuicyjnym w obsłudze interfejsem. Nawet jeśli nie znasz się na sprawach księgowych czy wypełniasz deklarację podatkową pierwszy raz, nie musisz się obawiać żadnych trudności. Doskonale przemyślany i opracowany kreator pomoże Ci krok po kroku prawidłowo uzupełnić, a także przesłać PIT.

Co istotne, nasz program do obliczania PITów zawiera najbardziej aktualne deklaracje podatkowe i załączniki. Pozwala także na wykonanie korekty PITu. Decydując się na skorzystanie z PIT Projekt, zyskujesz pewność, że wypełniasz najświeższą, a więc i właściwą wersję wybranego formularza. Nasz program do PITu dodaje ponadto automatycznie niezbędne załączniki, a dzięki założeniu konta użytkownika zyskujesz dostęp do deklaracji w każdym miejscu i momencie.

Program PIT za 2023 posiada wiele innych ułatwień, w tym m.in. wbudowaną aktualną listę urzędów skarbowych. Dzięki niej nie musisz już pamiętać adresu Twojej placówki skarbowej – wybierz konkretny urząd, a nasz darmowy program do PIT wprowadzi jego dane adresowe automatyczne. 

Bardzo istotną zaletą jest również pełne bezpieczeństwo stosowania aplikacji i powierzanych danych. Nasz PIT program do rozliczenia posiada certyfikat SSL o najwyższym poziomie zabezpieczeń. Program do rozliczenia PITów został także objęty nadzorem GIODO i administratora systemu oraz systematycznym monitoringiem. Codziennie tworzone kopie ochronne danych zapewniają stabilną oraz pewną pracę zgodnie z najwyższymi regułami bezpieczeństwa. Specjalistyczne narzędzia ochronne, którymi objęty został nasz program do rozliczenia PIT, gwarantują, że dostęp do danych użytkownika ma jedynie on sam.

Jeśli więc zastanawiasz się, jaki program do rozliczenia PIT wybrać, skorzystaj z PIT Projekt – bezpłatnej i profesjonalnej aplikacji podatkowej.

Rekomendacje

Patronat merytoryczny nad programem PIT Projekt 2016 objął Polski Instytut Księgowości. Przeprowadzone testy programu zostały zakończone wynikiem pozytywnym, co dało podstawę wydania mu rekomendacji do sporządzania rocznych zeznań podatkowych za rok 2016

Zadaniem patrona jest czuwanie nad zgodnością programu PIT Projekt z aktualnie panującymi przepisami podatkowymi oraz poprawnością wykonywanych przez niego kalkulacji księgowych.

PIK Polski Instytut Księgowości to zespół wysoko wykwalifikowanych osób z zakresu rachunkowości, podatków i prawa.

 • To nasze pierwsze rozliczenie podatku w programie komputerowym. Poszło sprawnie i już po 2 tygodniach otrzymaliśmy zwrot podatku!! ^_^
 • Kasia & Mariusz

 • Doskonały program, szybko i sprawnie rozliczyłam swojego pita. Bez problemu przekazałam swój 1% na cele charytatywne.
 • Alicja z Białegostoku

 • Kolejny raz rozliczam się w pit projekt. program nieprzesadzony, wszystko co potrzebne i jak co roku niezawodny. polecam wszytskim
 • mmateo84

Listy referencyjne

Wymagania sprzętowe

PIT Projekt 2023
Wersja instalacyjna – Windows

 

 • System operacyjny Windows XP, 7, 8, 8.1, 10
 • Pamięć operacyjna RAM min. 512MB
 • Procesor (AMD, Intel) min. 1GHz
 • Połączenie z Internetem (wymagane dla aktualizacji automatycznych)
 • Zainstalowane środowisko .NET Framework 4.0 lub wyższe
 • Przeglądarka dokumentów PDF (polecamy Adobe Reader)

Pity365
Wersja online

 

 • Pamięć operacyjna RAM min. 512MB
 • Procesor (AMD, Intel) min. 1GHz
 • Połączenie z Internetem
 • Zainstalowana przeglądarka stron internetowych
 • Przeglądarka dokumentów PDF (polecamy Adobe Reader)
pobierz program

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari