Program do PIT-11 krok po kroku

Otrzymałeś PIT-11 i nie wiesz co dalej robić? Zobacz, jak z Programem PIT Projekt rozliczysz swoje zeznanie.

Deklaracja PIT-11 to informacja o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek, wystawiona przez Twojego pracodawcę. Określa, ile zarobiłeś w danej firmie w poprzednim roku, jakie podatki zapłacono za Ciebie oraz w jakiej wysokości odprowadzono składki ZUS. To właśnie ten dokument stanowi podstawę Twojego rozliczenia.

 

Krok 1
Przygotuj PIT-11

Przygotuj druk PIT-11, który otrzymałeś od pracodawcy, będzie on podstawą do prawidłowego wypełnienia deklaracji podatkowej PIT-37.

 

Krok 2
Uruchom Program PIT Projekt i skorzystaj z PIT Asystenta

Skorzystaj z kreatora deklaracji PIT Asystent, dedykowanego początkującym użytkownikom, który poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces wypełniania rozliczenia podatkowego.

 

Krok 3
Postępuj według wskazówek PIT Asystenta

Kolejno wypełniaj wymagane pola. Z PIT-11 przepisz kluczowe kwoty do aktywnych pól formularza elektronicznego. Jeśli podsiadasz kilka druków PIT-11 lub PIT-8C dodaj każdy formularz, a program zsumuje przychody i wstawi odpowiednie kwoty na gotowej deklaracji.

 

Krok 4
Określ przysługujące Ci ulgi

Osobom w określonej sytuacji życiowej przysługuje prawo do korzystania z ulg i odliczeń. Przeczytasz o tym w naszej BAZIE WIEDZY.

 

Krok 5
Przekaż 1% podatku dla OPP

W Tym kroku istnieje możliwość wskazania OPP, której zostanie przekazany 1 % podatku rozliczanego zeznania. To nic nie kosztuje, a jesteś w stanie wspomóc najbardziej potrzebujących.

 

Krok 6
Zweryfikuj poprawność danych

Jeśli deklaracja jest już gotowa, wyświetl jej pogląd w celu weryfikacji poprawności wprowadzonych danych. Sprawdź kwoty przychodów, składek ubezpieczeniowych oraz załączniki deklaracji.

 

Krok 7
Złóż zeznanie podatkowe

Możesz wydrukować zeznanie i złożyć je osobiście do urzędu skarbowego bądź też wysłać zeznanie elektronicznie.