BAZA WIEDZY

Kategoria:
PIT 36
Wybrany artykuł

Pit 36 online program

Wypełnianie PIT 36 z programem PIT Projekt jest proste i szybkie, dzięki czemu nawet osoba uzupełniająca deklarację pierwszy raz i nieposiadająca żadnej wiedzy na ten temat, poradzi sobie znakomicie. Aplikacja posiada wszystkie najbardziej aktualne, zgodne z bieżącymi ustawami i nowelizacjami podatkowymi formularze oraz niezbędne załączniki, takie jak PIT/BR, PIT/B, PIT/DS, PIT/Z, PIT/2K, PIT/TP, PIT/M, PIT/O, PIT/ZG, PIT/D oraz NIP-7.

Nasz program do PIT 36 jest wyposażony w tzw. PIT-ASYSTENTa, który szczegółowo przeprowadzi Cię przez cały proces wypełniania formularza, wyjaśniając dokładnie poszczególne zagadnienia. Podpowie, na jakie pytania musisz odpowiedzieć, które formularze wybrać i wypełnić, a także jakich dodatkowych dokumentów czy załączników będziesz potrzebował. Ten zaawansowany technologicznie program samodzielnie dokonuje niezbędnych obliczeń podatkowych. Dzięki aplikacji nie przegapisz żadnej ulgi, która Ci się należy, jak również nie opuścisz żadnego obowiązkowego pytania. W przypadku pomyłki, PIT Projekt zwróci uwagę na popełniony przez Ciebie błąd i zasugeruje jego poprawę.

Specjalnie dla użytkowników pragnących dowiedzieć się więcej na temat podatków i wypełniania deklaracji, nasz zespół specjalistów przygotował specjalny poradnik – tzw. bazę wiedzy, zawierającą dokładny opis wszystkich funkcji aplikacji, uzasadnienia przepisów fiskalnych czy też scenariusze rozwiązań trudnych przypadków.

Aplikacja umożliwia wysłanie deklaracji PIT 36 online do skarbówki, jak również jej wydrukowanie celem osobistego dostarczenia do wybranego urzędu skarbowego. Dokument można także zachować w formie pliku elektronicznego na dysku.

Jak skorzystać z programu?

Z aplikacji można skorzystać na dwa sposoby: pobrać i zainstalować ją na swoim komputerze lub też wypełnić deklarację PIT bezpośrednio z poziomu strony www (w tym przypadku niezbędna jest jedynie sprawnie działająca przeglądarka internetowa), bez konieczności ściągnięcia programu na dysk.

Dla kogo jest PIT 36 program?

Program do PIT 36 przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które uzyskały w ubiegłym roku podatkowym dochody za granicą, a także dla przedsiębiorców z dochodami opodatkowanymi według zasad ogólnych. Deklarację tę należy wypełnić również w przypadku uzyskiwania dochodów przez dzieci małoletnie, przez nianie pracujące na podstawie umowy uaktywniającej, jak też w sytuacji pozyskania dochodów ze sprzedaży rzeczy czy z działów specjalnych produkcji rolnej, opodatkowanych na ogólnych zasadach.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?