BAZA WIEDZY

Kategoria:
PIT 38
Wybrany artykuł

Program do PIT 38 online

Chcesz złożyć PIT-38 online? Zastanawiasz się, jak to zrobić? Proponujemy Ci nasz program do rozliczania PIT, który szybko i sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces. Sprawdź jak to zrobić!

Program do rozliczenia PIT-38

Czas składania deklaracji podatkowych to okres, który u wielu podatników generuje duży stres. Jednak dzięki rozwojowi technologii i dostępności programów do wypełniania dokumentów online, ta czynność stała się znacznie łatwiejsza i wygodniejsza. W poprzednich artykułach omówiliśmy PIT-38 – co to jest za formularz i jak go wypełnić. Wspomnieliśmy też, kto powinien sięgnąć po PIT-38 – do kiedy należy go złożyć. Przypomnieliśmy, że lepiej pamiętać o możliwych karach finansowych za błędy czy niedotrzymanie terminu. W tym artykule odpowiemy na pytanie, jak złożyć PIT-38 przez Internet.

Pomoże w tym nasz program do rozliczania PIT-38 oraz innych deklaracji, który w ocenie użytkowników jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Można ściągnąć plik z oprogramowaniem na komputer lub przeprowadzić cały proces w przeglądarce. Składając zeznanie online, trzeba wskazać, czy podatnik chce samodzielnie wypełnić dokument, czy woli skorzystać z pomocy asystenta online. Jego wsparcie polega na odpowiedzi na pytania, które służą do uzupełnienia formularza.

Rozliczenie PIT-38 online

Planując rozliczenie PIT-38 online i decydując się na opcję pomocy asystenta, w pierwszej kolejności należy uzupełnić część dotyczącą sposobu opodatkowania. Trzeba wskazać, jaka jest forma rozliczenia (przy PIT-38 formularz umożliwia jedynie rozliczanie indywidualne), czy jest to nowe zeznanie, czy korekta wcześniej złożonego dokumentu oraz wskazać sposób uzyskania dochodów. Jeśli podatnik osiąga dochody z zagranicy to dla każdego państwa musi dodać załącznik PIT-ZG. Następnie należy uzupełnić dane osobowe oraz wybrać, do jakiego Urzędu Skarbowego składana jest deklaracja. W kolejnych rubrykach wskazuje się dochód lub stratę. Gotowe zeznanie podatkowe można zapisać, wydrukować lub wysłać w formie e-deklaracji.

Program do PIT-38 to interaktywny formularz deklaracji, który wypełnia się tak, jak jego papierową formę. Podatnik przechodzi przez części od A do O, uzupełniając dane osobowe, wpisując przychody, koszty i obliczając podatek. Prawidłowe wypełnienie PIT-38 krok po kroku możliwe jest dzięki widocznym przy każdym punkcie instrukcjom. W obu typach deklaracji możliwe jest przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Podsumowanie

Już wiesz, jak rozliczyć PIT-38 przez Internet. Zajmie to naprawdę niewiele czasu i pomoże uniknąć popularnych błędów. E-deklaracja PIT-38 może być od razu wysłana do Urzędu Skarbowego. Można ją jednak również wydrukować czy zapisać na pulpicie. Wypróbuj nasz program i skróć czas rozliczania się z Urzędem!

 

 

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?