BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Program który sam rozlicza PIT – Pit Projekt

Podatnicy na których ciąży obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym z osiąganych przychodów mogą rozliczyć się samodzielnie bądź też zlecić to biurom rachunkowym. Rozliczenie przez podmioty zewnętrzne wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego nic w tym dziwnego, że większość szuka tańszego rozwiązania. W takiej sytuacji lepiej się opłaca wypełni roczną deklarację przez program który sam rozlicza pit.

Czy samodzielnie rozliczanie pit jest trudne?

Poza ściśle określonymi sytuacjami obowiązek podatkowy dotyczy każdego podatnika osiągającego dochody. Co roku będziemy musieli rozliczać się z urzędem skarbowym. Warto nauczyć się samodzielnego rozlicza deklaracji i spróbować wypełnić ją przez program który sam rozlicza pit. Z perspektywy czasu taka umiejętność jest niezwykle cenna.

Samodzielne rozliczenie PIT nie jest wcale trudne, nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy w dziedzinie podatków. Liczy się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Potrzebny jest dostęp do komputera z łączem internetowym. Rozliczenie deklaracji odbywa się przy pomocy wyspecjalizowanego programu komputerowego tj. PIT Projekt. Możemy go pobrać i zainstalować na komputerze bądź też skorzystać z opcji wypełnianiu PIT-u online. Wypełnianie zeznania przez Internet jest w pełni bezpieczne, gwarantuje to nam certyfikat SSL oraz zabezpieczenia w zakresie ochrony danych osobowych. Nie musimy też posiadać miejsca na dysku do instalacji aplikacji. Wybór poszczególnej opcji nie ma wypływu na funkcje programu i ostateczny wynik rozliczenia.

PIT Projekt – program który sam rozlicza PIT

Program PIT Projekt jest idealny do samodzielnych rozliczeń w zakresie podatku dochodowego. Jest bardzo łatwy w obsłudze, nawet dla osób, które rozliczają się pierwszy raz z urzędem skarbowym. Posiada PIT Asystenta – kreator, który po wpisaniu wymaganych danych sam tworzy rozliczenie podatkowe. Kreator prowadzi krok po kroku przez poszczególne etapy wypełniania formularza PIT. W razie wątpliwości w każdej chwili możemy skorzystać z pomocy tekstowej, dokładnie wyjaśniającej dane zagadnienie prawne.

Program PIT Projekt automatyczne dokonuje obliczeń poszczególnych kwot, uwzględniając zadeklarowane ulgi czy inne odliczenia. Nie musimy nic liczyć ręcznie czy przy użyciu kalkulatora. Dane przenoszone są w odpowiednie miejsca w formularzu. Uzupełniane jest zarówno samo zeznanie, jak i niezbędne załączniki. Dzięki komunikatowi o brakach i sugerowanych błędach mamy pewność, że deklaracja jest prawidłowo wypełniona.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?