BAZA WIEDZY

Kategoria:
PIT 39
Wybrany artykuł

Program do PIT 39 online

Sprzedałeś mieszkanie lub dom i chcesz złożyć PIT-39 online? Jesteś w dobrym miejscu! Podpowiemy, jak zrobić to szybko, bez błędów i w kilku prostych krokach. Na naszej stronie oferujemy interaktywne formularze PIT-39 – program do ich rozliczania, w którym dostępne są też inne popularne deklaracje.

Korzystając z tego innowacyjnego narzędzia, można złożyć rozliczenie PIT-39 online, a także zachować wszystkie wypełniane przez podatnika formularze w chmurze. Pozwoli to do nich wracać, gdy zajdzie taka potrzeba.

PIT-39 – jak złożyć online wybraną deklarację?

We wcześniejszych artykułach przybliżyliśmy Ci informacje o PIT-39 – co to jest za deklaracja i kto ją powinien złożyć. Opisaliśmy też dokładnie strukturę PIT-39 – jak wypełnić rubryki w formularzu. Teraz podpowiemy, jak przeprowadzić rozliczenie PIT-39 online. Podatnicy chętnie korzystają z tej opcji, gdyż jest to duża oszczędność czasu.

Jeśli chcesz złożyć PIT-39 przez Internet można zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy wariant wymaga ściągnięcia na swój komputer pliku z oprogramowaniem, które to umożliwi. Jednak można to też zrobić w przeglądarce bez konieczności instalowania zewnętrznych plików. Co więcej, nasz program nadaje się do użytku nie tylko na komputerach, ale i tabletach. To rozwiązanie dla osób z ograniczeniami systemowymi na swoich urządzeniach, które uniemożliwiają pobierania plików. Przygotowany przez nas program do rozliczania PIT, opracowany został dla tych podatników, którzy cenią wygodę i możliwość złożenia deklaracji z własnego fotela!

PIT-39 – formularz interaktywny i wsparcie asystenta

Wiesz już więcej o PIT-39 – jak złożyć online dokument w kilku krokach? Proponujemy Ci wsparcie asystenta, które polega na odpowiadaniu na proste pytania. Wskazujesz formę rozliczenia, czy jest to nowy dokument, czy korekta już wcześniej złożonej deklaracji i wybierasz odpowiedni numer PIT. Następnie wskazujesz czy osiągasz dochody z zagranicy, a także podajesz dane osobowe: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, wskazujesz też Urząd Skarbowy, do którego składane jest zeznanie. Wpisujesz przychód, koszty jego uzyskania i odpisy, wybierasz też organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1,5%. System wylicza kwotę podatku do zapłaty lub zwrotu. Plik z formularzem możesz zapisać, wydrukować lub wysłać jako e-deklarację.

Wolisz tradycyjnie wyglądający dokument? Dostępny w systemie PIT-39 to też formularz interaktywny, który wygląda dokładnie jak jego papierowy odpowiednik, ale uzupełniasz wszystkie jego rubryki samodzielnie. Dzięki temu przygotujesz deklarację według instrukcji, wyślesz ją w terminie i dopilnujesz obowiązku rozliczenia się ze sprzedaży nieruchomości.

Podsumowanie

Zachęcamy do wypróbowania naszego programu do rozliczania PIT-39 oraz innych deklaracji. Pomoże Ci on zaoszczędzić czas, upewnisz się, że wszystkie rubryki zostały poprawnie uzupełnione. W kilka chwil rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i to bez wychodzenia z domu!

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari