BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Program do rozliczenia PIT elektroniczny

Jak podaje Ministerstwo Finansów, coraz to więcej podatników decyduje się na elektroniczne wypełnienie i złożenie deklaracji podatkowej. Spora część pozostaje jeszcze niezdecydowana. Podpowiadamy, czy warto rozliczać się elektronicznie? Jaki program do rozliczenia pit elektroniczny wybrać?

Zalety elektronicznego programu do rozliczenia PIT

Elektroniczne wypełniane zeznania podatkowego wiąże się z szeregiem zalet. Podatnik nie musi samodzielnie dokonywać obliczeń, program sam je wykona i przeniesie określone kwoty w wymagane miejsca. Nie trzeba też samodzielnie zaokrąglać liczb czy znać kwoty ulg, z jakich można maksymalnie skorzystać. Minimalizowane jest przez to ryzyko popełnienia błędów rachunkowych. Wypełniając pita elektroniczne, możemy być też pewni, że wszystkie obliczenia będą naniesione w sposób czytelny dla organu podatkowego i urząd nie będzie miał wątpliwości, jakie dane zostały naniesione. Po zakończeniu pracy otrzymujemy gotową deklarację, którą możemy wydrukować i osobiście złożyć do urzędu skarbowego lub przesłać ją bezpośrednio z komputera do organu podatkowego. Nie musimy nigdzie wychodzić, jeśli decydujemy się na wysyłkę pit online.

Jaki program do rozliczenia PIT elektroniczny wybrać?

PIT Projekt to idealny program do rozliczenia pit elektroniczny. Jest stabilny, nie zawiesza się, działa bez zarzutu, wystarczy spełnić minimalne wymagania programowe. Działanie programu zostało zabezpieczone certyfikatem SSL oraz szeregiem ściśle określonych działań ze strony administratora systemu. To on pełni nadzór nad bezpieczeństwem danych osobowych. Z programu PIT Projekt można korzystać zarówno w wersji online, przy pomocy przeglądarki internetowej bądź też instalując program na swoim komputerze. Użytkownik ma pełną dowolność, z której możliwości skorzysta. Korzystanie z wybranej wersji — online bądź desktop nie wpływa na efekt rozliczenia. PIT Projekt posiada nie tylko prosty interfejs, ale pozwala na uwzględnienie przysługujących ulg i odliczeń podatnikowi. Dzięki niemu bez problemu wesprzemy wybraną OPP, przekazując na wybrany cel 1,5% swojego podatku. W przypadku wątpliwości w każdej chwili będziemy mogli skorzystać z pomocy tekstowej dostępnej w programie na każdym etapie wypełniania zeznania. PIT Projekt pozwala na elektroniczną wysyłkę gotowego rozliczenia. Pit w ciągu kilku sekund trafia do bazy urzędu skarbowego, bez dodatkowych działań ze strony użytkownika. Co najważniejsze, program cieszy się pozytywnymi opiniami wśród osób, które rozliczyły już pit z jego pomocą.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari