BAZA WIEDZY

Kategoria:
PIT 37
Wybrany artykuł

Jak wysłać e-deklaracje pit 37

Podatnicy, którzy chcą prosto i szybko rozliczyć się z urzędem skarbowym zastanawiają się, jak wysłać deklaracje PIT 37 przez Internet. Nic w tym dziwnego, wybierając tę drogę rozliczenia, można nie tylko zaoszczędzić czas, ale uzyskać również szybszy zwrot wpłaconego podatku. Zobacz jak wysłać e-deklaracje PIT 37 krok po kroku.

Wypełnij PIT w wersji elektronicznej

Wysłanie deklaracji PIT 37 przez Internet jest możliwe tylko wtedy gdy nasz PIT wypełnimy w wersji elektronicznej. Można to zrobić za pomocą formularzy interaktywnych lub skorzystać z dedykowanego programu do rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym tj. PIT Projekt. Kreator sam poprowadzi nas przez cały proces wypełniania PIT, wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszemy wymagane dane, a zostaną one przeniesione we właściwe miejsca na formularzu PIT 37. W efekcie otrzymamy e-deklarację gotową do wysyłki.

E-deklaracje jak wysłać PIT 37?

Przed wysyłką deklaracji warto jeszcze raz sprawdzić poprawność wprowadzonych danych. W rozliczeniu muszą być uwzględnione wszystkie przychody, mimo że pochodzą z różnych źródeł.

Wysłanie deklaracji podatkowej PIT 37 przez Internet wiąże się z koniecznością wprowadzenia danych weryfikacyjnych. Ma to na celu zapewnienie autentyczności składanych rozliczeń. Podatnik jest proszony o wprowadzenie kwoty przychodu z deklaracji, jaka była składana w ubiegłym roku podatkowym. W sytuacji, gdy podatnik rozlicza się z małżonkiem na jednej deklaracji, kwotą weryfikacyjną jest kwota przychodu osoby, która jest głównym podatnikiem i jej dane widnieją na pierwszej pozycji deklaracji. Nie dopuszczalne jest sumowanie przychodów małżonków czy zaokrąglanie kwoty. Jeśli składana była korekta zaznania za ubiegły rok i miała ona wpływ na kwotę przychodu w pierwszym zeznaniu, wówczas do autoryzacji wysyłki należy podać kwotę przychodu z korekty.

Może też się tak zdarzyć, że w zeszłym roku podatnik nie wypełniaj PIT 37 tylko PIT 36. Jak wysłać e-deklaracje w takiej sytuacji? Wówczas kwotą weryfikacyjną jest przychód z deklaracji PIT 36.

E-deklaracje jak wysłać, gdy wcześniej nie składało się PIT 37?

Jak wysłać PIT przez internet, jeśli wcześniej się tego nie robiło? Wysłanie deklaracji PIT online, w przypadku gdy za rok poprzedni podatnik nie złożył żadnej deklaracji, czy to papierowej, czy w wersji elektronicznej i jest to jego pierwsza w życiu deklaracja, należy wpisać w odpowiednie pole kwotę „0”. Oznacza to, że nie mieliśmy przychodu, który był wcześniej osiągany i mógłby stanowić podstawę do weryfikacji autentyczności deklaracji.

W końcowym etapie wysyłki podatnik otrzymuje potwierdzenie wysłania e-deklaracji w postaci UPO.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari