BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wysyłka PIT online
Wybrany artykuł

Pit wysyłka elektroniczna

Podatnicy coraz częściej decydują się na wysyłanie PIT-ów drogą elektroniczną. Takie działanie przynosi wiele korzyści nie tylko płatnikom, ale również administracji państwowej. Elektroniczne wysyłanie PIT gwarantuje przede wszystkim oszczędność czasu, całkowicie bezpieczny obieg dokumentów oraz perspektywę skorzystania z porad, wsparcia i gotowych rozwiązań. Co więcej wysyłanie elektroniczne PIT przyczynia się do centralizacji informacji o podatnikach, rozwinięcia infrastruktury społeczeństwa informacyjnego, przystosowania polskiej administracji skarbowej do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, a także dbałości o środowisko naturalne, dzięki zmniejszeniu liczby papierowych formularzy. PIT wysyłka elektroniczna daje ponadto możliwość sprawdzenia statusu Twojego rozliczenia online. Warto dodać, że wysyłka elektroniczna PIT nie wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Podczas wypełniania formularza wystarczy, że wpiszesz w odpowiednie miejsce kwotę przychodu, jaka została zadeklarowana na zeznaniu podatkowym dwa lata wcześniej. Wysyłanie PIT elektronicznie daje także możliwość złożenia korekty rozliczenia. Poprawa polega na złożeniu nowego, właściwie wypełnionego formularza, a wtedy poprzednia e-deklaracja nie będzie już brana pod uwagę przez urząd skarbowy.

Wysyłanie elektroniczne PIT – jak to zrobić?

Jeśli zastanawiasz się, jak się wysyła PIT elektronicznie to wystarczy skorzystać z bezpłatnego programu PIT Projekt, który przeprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. System pozwala na niezwykle intuicyjne wypełnienie formularzy, zapewnia podpowiedzi i objaśnienia przepisów. PIT Projekt gwarantuje także pomoc PIT-ASYSTENTa i możliwość skorzystania z bazy wiedzy, zawierającej omówienie najbardziej problematycznych kwestii (np. wysyłanie elektroniczne PIT 37 czy PIT 36, informacje o ulgach i darowiznach, wysyłka elektroniczna PIT-11). Na koniec wystarczy tylko wybrać ikonę „Wyślij deklarację” i gotowe!

Wysyłanie PITów drogą elektroniczną – czy to bezpieczne?

Warto także wspomnieć, że wysyłka elektroniczna PITów to całkowicie bezpieczny sposób na rozliczenie z właściwym urzędem skarbowym. Twoje dane zapisywane są wyłącznie na komputerze osobistym, a nie na odrębnych serwerach zewnętrznych. Dodatkowo transmisja wszelkich informacji chroniona jest poprzez szyfrowanie, co umożliwia klucz protokołu SSL, wykorzystywany m.in. do zabezpieczania internetowych kont bankowych. Wysyłanie elektroniczne PITów za pomocą programu PIT Projekt nie wymaga logowania, co również wpływa na zachowanie poufności danych.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?