BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wysyłka PIT online
Wybrany artykuł

Pit elektronicznie

Wraz z globalnym rozwojem informatyki i internetu pojawiają się nowe zagrożenia. Jednym z nich jest ryzyko nieuprawnionego wykorzystania naszych danych osobowych. PITy elektroniczne mogą być doskonałą pożywką dla przestępców. Czy więc elektroniczne rozliczenie PIT jest w pełni bezpieczne? Skąd mamy pewność, że PIT elektroniczny trafi na pewno do urzędu skarbowego, a nie do osób niepowołanych?

Co zrobić by wysyłanie PITów drogą elektroniczną było bezpieczne?

Chroń swój komputer, gdy wypełniasz PIT elektronicznie

Elektroniczne składanie PIT może być bardzo ryzykowne, jeśli nie zadbasz o stan swojego komputera. Dlatego decydując się na rozliczenie PIT elektronicznie musimy pamiętać, aby komputer z którego korzystamy, miał aktywny program antywirusowy. Program antywirusowy blokuje wirusy, oprogramowania szpiegujące, ransomware i inne złośliwe oprogramowania, które mogłyby przyczynić się do wycieku danych z naszego komputera. Sam program to jednak za mało. Gdy wysyłka elektroniczna PIT odbywa się za pomocą wersji nieinstalacyjnej przez przeglądarkę stron internetowych, musimy pamiętać, aby nie były zainstalowane tam żadne wtyczki z niezweryfikowanych źródeł.

Wybierz bezpieczny program do rozliczeń PIT elektronicznie

Rozliczenie PITu drogą elektroniczną wymaga odpowiedniego programu do rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym. Wybierając program, który pozwoli nam na wysyłanie PIT 37 elektronicznie bądź też PIT 11 elektronicznie, musimy kierować się bezpieczeństwem. Elektroniczny PIT musi być dobrze chroniony. Program umożliwiający wysyłanie elektroniczne PIT powinien być zaprojektowany według wymogów Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Nie pobierajmy programu, że stron, które budzą nasze podejrzenie i mają niski poziom zaufania. Nie chcemy przecież, aby nasz PIT elektroniczny był środkiem do wyłudzenia naszych danych osobowych.

Jednym z najbezpieczniejszych programów, pozwalającym na wysyłanie PIT elektronicznie jest Program PIT Projekt. Zarówno samo rozliczenie elektroniczne PIT, jak i wysyłka elektroniczna PIT-11, PIT-37 czy innych PIT-ów, jest chroniona przez certyfikowany klucz protokołu SSL. Podobny protokół jest używamy przy szyfrowaniu transmisji danych w banku. Nawet jeśli decydujesz się na elektroniczne wysyłanie PIT, wszystkie dane są zapisywane tylko na Twoim komputerze. PIT rozliczenie elektroniczne będzie dodatkowo zabezpieczone dzięki stałemu nadzorowi administratora systemu. Z programem PIT Projekt możesz być pewny, że Twój elektroniczny PIT 37 jest chroniony o każdej porze dnia i nocy, ponieważ PIT rozliczenie elektroniczne w PIT Projekt to również codzienne kopie ochronne danych.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari