BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Program PIT bez instalowania

Podatnicy chcąc rozliczyć się z urzędem skarbowym, mogą to zrobić przy użyciu specjalistycznego programu do deklaracji podatkowych tj. PIT Projekt. PIT Projekt dostępny jest w dwóch wersjach –na komputer oraz online. To, z której formy będziemy korzystać, zależy już od nas samych, musimy pamiętać, że oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Idealny program pit bez instalowania

Program PIT Projekt posiada szereg funkcjonalności, które ułatwiają rozliczenie osiągniętych dochodów w danym roku podatkowym. Jedną z nich jest możliwość wypełnienia pit bez konieczności instalowania programu na komputerze. Standardowo program do wypełniania deklaracji podatkowych wymaga pobrania i zainstalowania go na swoim komputerze. Cały proces trwa kilka minut, po czym podatnik ma możliwość wypełniania odpowiedniej deklaracji. Wgrywane programu na komputer, mimo że nie jest skomplikowane, wymaga posiadania miejsca na dysku. Konieczne jest również spełnienia kilku wymagań technicznych. Aby zainstalować Program PIT Projekt, musimy posiadać pamięć operacyjną RAM min. 512MB oraz procesor (AMD, Intel) min. 1GHz.

Program pit bez instalacji jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą, bądź nie mają czasu na instalowanie aplikacji. Większość też podatników wychodzi z założenia, że nie ma sensu instalować programu, skoro korzysta się z niego tylko raz w roku podczas rozliczeń z urzędem skarbowym.

W PIT Projekt online deklarację można wypełnić korzystając ze zwykłej przeglądarki stron internetowych. Program działa we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach sieciowych takich jak: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla FireFox, Opera czy Safari. Program pit bez instalowania może być uruchomiony zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych np. tablecie. Praca w programie jest anonimowa, nie wymaga logowania. Dla pełnego zabezpieczenia przepływu danych pomiędzy użytkownikiem a programem używany jest certyfikat SSL. Certyfikat SSL stanowi gwarancję poufności.

Program pit bez instalowania a wersja instalacyjna

Zarówno wersja online, jak i desktop PIT Projekt umożliwiają wypełnienie każdego rodzaju deklaracji podatkowej. Podatnik może wypełnić PIT korzystając z PIT Asystenta lub z Aktywnych Formularzy. Warto jednak pamiętać, że decydując się na wersję bez instalacji, jesteśmy ograniczeni posiadaniem dostępu do sieci. Brak połączenia internetowego uniemożliwia korzystanie z programu. Z kolei z wersji systemowej można skorzystać wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma Internetu. Bez problemu wprowadzimy dane i wypełnimy deklarację, nie będziemy mogli jedynie wysłać pitu.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari