BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Pity do pobrania wypełniania

Wypełnianie PITu dla większości kojarzy się z czymś nieprzyjemnym czy bardzo skomplikowanym. Nic bardziej mylnego. Dzięki naszemu programowi wypełnianie PITu przez Internet będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością, nawet jeśli będziesz to robić po raz pierwszy. Darmowy Program do PIT do pobrania pozwoli uniknąć Ci kosztów rozliczenia przez biuro rachunkowe.

Od czego zacząć wypełnianie PIT-u online?

Wypełnianie PIT-u 37 musisz rozpocząć od kompletowania potrzebnych formularzy, na podstawie których wypełnisz zeznanie podatkowe. Najczęściej będzie to PIT 11, który zawiera informacje na temat dochodów i wpłaconych składek do urzędu skarbowego na poczet Twojego podatku dochodowego. Pamiętaj, że wypełnianie PIT 11 jest obowiązkiem pracodawcy, który do końca lutego musi Ci go przekazać. Jeśli masz już wszystkie formularze, możesz zacząć wypełnianie PIT 37. Możesz to zrobić na dwa sposoby: instalując program na swoim komputerze lub rozpocząć wypełnianie PIT online.

PIT wypełnianie wbrew pozorom nie jest czynnością skomplikowaną. Jeśli robisz o po raz pierwszy lub nie czujesz się pewnie, polecamy wypełnienie PIT rozpocząć od PIT-Asystenta, gdzie wypełnienie PIT 37 wcale nie jest uzależnione od posiadanej przez Ciebie wiedzy. PIT-Asystent sam dokona za Ciebie potrzebnych obliczeń. W razie wątpliwości możesz skorzystać z poradników, które w sposób łatwy i czytelny wyjaśnią Ci dane zagadnienie.

Może się tak zdarzyć, że sam PIT 37 do wypełnienia to za mało, zwłaszcza gdy uzyskujesz dochody z różnych źródeł, dlatego wszystkie potrzebne PITy do wypełnienia wraz z dodatkowymi drukami są dostępne w bazie programu.

Wypełniony PIT możesz wysłać bezpośrednio do urzędu skarbowego lub skorzystać z opcji PITy do pobrania – czyli pobrać gotowy, wypełniony PIT i zanieść osobiście do urzędu.

Czy zawsze trzeba instalować program do wypełniania PIT?

W trosce o Twój czas udostępniliśmy Ci funkcję PIT online bez pobierania. Co to znaczy? Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz instalować aplikacji na swoim komputerze, rozlicz PIT bez pobierania programu przy pomocy przeglądarki internetowej. Rozliczenie PIT 37 bez pobierania programu jest w pełni bezpieczne. Wszystkie dane są zapisywane wyłącznie na komputerze, z którego właśnie korzystasz. Przepływ danych jest szyfrowany protokołem SSL, który zapewnia poufność i integralność transmisji danych. Wypełnianie PITów online cechuje multiplatformowość, dzięki czemu możesz korzystać z opcji PIT do wypełnienia na systemach operacyjnych Mac, Linux oraz Windows.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?