BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Pity program darmowy

Każdego roku zlecasz rozliczenie deklaracji podatkowej specjaliście? Niepotrzebnie! Rozliczanie podatkowe tylko na pozór wydaje się skomplikowane. W rzeczywistości wystarczy kilka kroków, by samodzielnie wypełnić PIT za darmo, bez potrzeby korzystania z pomocy księgowej czy doradcy podatkowego. Wystarczy w tym celu  darmowy program do rozliczania PIT.

Program PIT Projekt to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu z łatwością wypełnisz zeznanie podatkowe samodzielnie – możesz je następnie wydrukować, by złożyć w urzędzie skarbowym osobiście albo przesłać drogą elektroniczną. Rozliczenie PIT 37 darmowym programem oznacza nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również wygodę. Dzięki bezpłatnemu programowi wypełnieniem formularza PIT możesz zająć się w dowolnym miejscu oraz chwili. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, nad całym procesem będzie czuwał PIT-ASYSTENT, który dokona za Ciebie wszystkich obliczeń.

Deklaracje darmowy program dla każdego

Rozlicz PIT online za darmo! Korzystając z PIT Projekt, możesz rozliczyć nie tylko PIT 37, ale również PIT 36, PIT 38, PIT 39 czy PIT 28. Aplikacja udostępnia wszystkie niezbędne załączniki oraz dodatkowe druki, takie jak ZAP 3, PIT 8C oraz PIT 11. Aby wypełnić stosowną deklarację, pobierz program i zainstaluj go na swoim urządzeniu. Możesz również skorzystać z wersji online – darmowy program e-PITy jest dostępny za pośrednictwem przeglądarki stron internetowych, więc możesz uruchomić go na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci.

Co więcej, darmowy program do rozliczenia PITu daje Ci możliwość zapisania swoich formularzy w chmurze. W ten sposób archiwizowanie deklaracji jest proste jak nigdy dotąd, a Ty masz do nich dostęp w każdej chwili. Jeśli natomiast interesuje Cię darmowy program PIT do użytku komercyjnego, przygotowaliśmy wersję dla biur rachunkowych, którą możesz zainstalować na wielu komputerach. To prosty sposób na rozliczenie klientów, zapisanie ich danych i ponowne odtworzenie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Darmowy program rozliczenia PIT szybko i bezpiecznie

Jeśli chcesz sprawnie rozliczyć PIT program darmowy to najlepsze, a przy tym w pełni bezpieczne rozwiązanie. Twoje dane zapisywane są wyłącznie na Twoim urządzeniu, transmisja danych jest szyfrowana, a informacje przechowywane w chmurze podlegają ochronie danych osobowych. Ponadto PIT Projekt powstał w zgodzie z obowiązującymi przepisami podatkowymi – masz więc pewność, że nasz program darmowy do PIT to w pełni profesjonalne narzędzie.

Bez względu na to, czy chcesz rozliczyć PIT 37, czy interesuje Cię program do PIT 11 darmowy PIT Projekt pozwoli Ci szybko i wygodnie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Przekonaj się sam!

PIT Projekt – wspierane organizacje

Program do rozliczania PIT 2023– funkcje i zalety

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczania deklaracji PIT 2023? Korzyści i funkcjonalności jest wiele. Przede wszystkim należą do nich m.in.:

Czytaj więcej
 • pełne bezpieczeństwo podczas rozliczania PIT-ów;
 • możliwość skorzystania z aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, również w takie dni i godziny, kiedy stacjonarne placówki urzędów skarbowych są nieczynne;
 • prosty i intuicyjny interfejs;
 • obsługa najpopularniejszych formularzy, m.in. PIT-28, PIT-36L, PIT-36, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39;
 • dostęp do deklaracji w dowolnym momencie dzięki kontu użytkownika;
 • możliwość rozliczenia formularza wspólnie z małżonkiem.

Ponadto program PIT 2020 posiada wbudowane moduły, dzięki którym w szybki i wygodny sposób można dołączyć do deklaracji niezbędne załączniki i ulgi podatkowe, a także obliczyć kwotę wolną od podatku, progi podatkowe i inne popularne wskaźniki PIT. Jest dostępny za darmo do niekomercyjnego użytku.

Główne przychody rozliczane w programie

Każda osoba, która uzyskuje przychody, ma obowiązek zapłacenia od nich podatku dochodowego, wynoszącego – w zależności od rodzaju i wysokości przychodu – od 2% do 32% przychodów. Różne dochody są wykazywane na innych deklaracjach.

Darmowy program PIT Projekt pozwala m.in. rozliczyć:

 • dochody z działalności gospodarczej – są one wykazywane na PIT-36 (w przypadku działalności według zasad ogólnych), PIT-36L (działalność ze stawką 19%) lub PIT-28 (ryczałt);
 • dochody z pracy, umów o dzieło i zleceń, renty, emerytury, niektórych rodzajów stypendiów – rozliczane są na PIT-37;
 • dochody z giełdy – PIT-38
 • dochody z zagranicy – PIT-36;
 • dochody z prywatnego wynajmu nieruchomości – są wykazywane w PIT-28 (przy podatku 8,5%) lub PIT-36 (w przypadku podatku 18-32%);dochody ze sprzedaży nieruchomości – PIT-39.

Ulgi rozliczane w programie

Rozliczenia PIT 2021 to nie tylko dochody, ale również ulgi pozwalające na zmniejszenie podatku. Program PIT Projekt pozwala na odliczenie wszystkich możliwych ulg za ubiegły rok. Najpopularniejszą z nich jest ulga prorodzinna, dzięki której, po spełnieniu określonych warunków, rodzina z trojgiem dzieci może zaoszczędzić aż do 4 224,12 zł na podatku. Ulga na internet umożliwia odliczenie do 760 zł. Ustawodawca pozwala również na odliczenie ulgi rehabilitacyjnej, z tytułu oddania krwi, wpłat na IKZE czy darowizn przekazanych na cele kultu religijnego, pożytku publicznego i na działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła. Wypełniając PITy2021, można także skorzystać z odliczenia ulg mieszkaniowych, w tym ulgi z tytułu regularnego gromadzenia oszczędności w kasie mieszkaniowej, z tytułu spłaty odsetek od kredytu na mieszkanie, a także ulg budowlanych i remontowych z lat przeszłych (jest to efekt tzw. kontynuacji praw nabytych).

Do kiedy złożyć rozliczenie PIT 2020?

Podczas składania rocznego rozliczenia, należy pamiętać o konkretnych terminach, których nie wolno przekraczać. W przypadku PIT-28 mamy czas do 31 stycznia, PIT-ów nr 37, 36, 36L, 38 oraz 39 – do 30 kwietnia. Kiedy ostateczny termin przypada w dzień wolny od pracy, to dany PIT należy złożyć do pierwszego dnia roboczego, który następuje po owym dniu. Wysyłając deklarację poprzez program darmowy PIT Projekt, można zrobić to o dowolnej godzinie i w dowolnym dniu, również wolnym od pracy.

Jeśli chodzi natomiast o zapłatę podatku wynikającego z PIT-28, obowiązku należy dopełnić do końca stycznia, z kolei w przypadku pozostałych PIT-ów – do końca kwietnia.
Poprzez darmowy program PIT 2021 można złożyć również korektę deklaracji. Podatnik ma na to 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym złożony został dany PIT i upłynął termin płatności podatku. Korekta przez darmowy PIT 2021 nie jest natomiast możliwa, kiedy urząd skarbowy rozpoczął kontrolę względem podatnika.

Częste błędy popełniane podczas rozliczania PIT-ów

Obowiązkiem każdej osoby wypełniającej deklarację podatkową jest złożenie poprawnego PIT-a. Nie zawsze jednak błędów można uniknąć. Szybkie wypełnianie formularza może być przyczyną wielu pomyłek, szczególnie w wersji papierowej deklaracji. Elektroniczny program do PITów 2021 pozwala natomiast zapobiec wielu z nich. Na co koniecznie zwrócić uwagę, uzupełniając formularz? Oto błędy najczęściej występujące w rocznych rozliczeniach:

 • brak numerów NIP i PESEL;
 • pomyłka przy wpisywaniu NIP-u swojego i pracodawcy;
 • nieprawidłowo obliczone wartości;
 • stosowanie nieaktualnych druków;
 • niewłaściwie zaokrąglone kwoty;
 • zamiana kolejności cyfr;
 • brak załączników.

 

Wielu z owych błędów można w prosty sposób uniknąć, wypełniając wniosek elektroniczny. Nasz darmowy program do PIT 11 za 2020 rok automatycznie informuje o ewentualnych błędach lub braku wpisania obowiązkowych danych, np. NIP-u, PESEL-u czy danych adresowych. Co istotne, program do PIT 2021 posiada zawsze aktualne formularze podatkowe, dzięki czemu osoba wypełniająca deklarację ma pewność, że uzupełnia najświeższą wersję druku. Ponadto darmowy program PIT samodzielnie oblicza odpowiednie kwoty i inne wartości, przypomina o dołączeniu załączników i wylicza kwotę 1,5% dla OPP.

Darmowy program do rozliczenia PIT 2020 na komputerze i online

PIT Projekt, czyli nasz darmowy program do rozliczania PIT2021, dostępny jest w dwóch wersjach – online (czyli do wypełnienia bezpośrednio w internecie, z poziomu przeglądarki) oraz jako program PIT 2021 do pobrania za darmo z naszej strony internetowej. Program PIT 2020 do pobrania można wygodnie i szybko ściągnąć oraz zainstalować na dowolnym komputerze czy laptopie, natomiast z wersji online z powodzeniem można korzystać również na dowolnych innych urządzeniach, w tym smartfonach czy tabletach. Darmowy program do rozliczania PIT za 2020 pozwala więc na rozliczanie podatkowe dosłownie w dowolnym miejscu i czasie – wystarczy jedynie posiadać aktywny dostęp do sieci.

Program do PIT 2021 dla przedsiębiorców i osób indywidualnych

Często programy do PIT 2021 są darmowe w przypadku osób prywatnych, natomiast przedsiębiorcy chcący z nich skorzystać muszą zwykle wykupić specjalną, komercyjną wersję. Nasz program do rozliczeń PIT 2021 może być bezpłatnie wykorzystywany zarówno przez indywidualnych użytkowników, jak i firmy oraz biura rachunkowe. Ponadto program do PITów 2020 można zainstalować na wielu stanowiskach oraz urządzeniach. Nie ma także ograniczeń dotyczących liczby rozliczanych klientów – biura rachunkowe mogą prowadzić księgi i dokumentacje dowolnej liczby firm i osób fizycznych.

Prosty i wygodny w użyciu program do rozliczania PIT 2020

Program do rozliczania PIT 2020 PIT Projekt cechuje się również prostym i wygodnym w obsłudze interfejsem, a także specjalnie opracowanym poradnikiem, który krok po kroku prowadzi użytkownika przez prawidłowe uzupełnianie deklaracji. Dzięki zaawansowanemu kreatorowi, w który wyposażony jest nasz darmowy program do PIT 11 za 2020, nawet osoby wypełniające formularz podatkowy pierwszy raz zrobią to bez problemów.

Program darmowy PIT 2021 a zmiany w podatkach

Od 1 stycznia 2020 roku nastąpiły zmiany w kwestii rozliczeń podatkowych osób fizycznych. Mają one wpływ na zaliczki na podatek wpłacane w ciągu bieżącego roku, jak też na PIT-y składane w roku 2021. Nasz bezpłatny program do rozliczania PIT 2020 odpowiada na wszystkie zmiany podatkowe, dlatego też decydując się na skorzystanie z niego, zyskujesz pewność, że jest on zawsze zgodny z aktualnym prawem i zasadami.

Jakie więc zmiany nastąpią w 2020 roku? Przede wszystkim od 1 sierpnia obowiązuje zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń osób w wieku do 26 lat (włącznie). Tzw. zerowy PIT dla młodych dotyczy osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, zlecenie i pracę nakładczą, ale do wysokości 85 528 zł w danym roku podatkowym (jedynie w 2020 roku limit jest niższy i wynosi 35 636,67 zł).

Jeśli więc podatnik będzie uzyskiwał wyłącznie przychody objęte wspomnianą ulgą, to nie musi składać deklaracji rocznej. Jednakże w przypadku przekroczenia określonego limitu, konieczne staje się już złożenie deklaracji. W takiej sytuacji przydatne będą darmowe programy PIT2021, takie jak PIT Projekt. W rozliczeniu za 2020 rok należy więc wykazać kwoty wynagrodzeń za okres od stycznia do lipca na takich zasadach jak dotychczas (czyli złożyć standardowy formularz poprzez program PIT online darmowy), a następnie dodać do nich kwotę wykraczającą poza wartość 35 636,67 zł za czas od sierpnia do grudnia. Z kolei kiedy pracodawca (płatnik) pobierał w owym okresie jakiekolwiek kwoty zaliczek od wynagrodzenia, to deklarację poprzez program do rozliczenia PITu należy złożyć, wykazując także owe kwoty.

Darmowy program PIT 2020 i nowe ulgi podatkowe

W 2020 roku wprowadzono nową ulgę podatkową, tzw. termomodernizacyjną. Poprzez darmowy program do PIT za 2020 można więc odliczyć od dochodu kwotę przeznaczoną na polepszenie warunków cieplnych prywatnego domu jednorodzinnego przez właścicieli i współwłaścicieli obiektu. Wartość ta nie może być wyższa niż 53 000 zł oraz może obejmować okres maksymalnie 3 lat, począwszy od zakończenia roku, w którym zaczęto realizować inwestycję. Z ulgi skorzystają osoby rozliczające przez darmowy program PIT 37, a także PIT-y 36, 36L i 28.

Poprzez PIT Projekt – program do rozliczenia PIT 2021 – można również skorzystać z kolejnej nowej ulgi wprowadzonej w 2020 roku, a mianowicie na oświatę. Pozwala ona na odliczenie darowizn przeznaczonych na cele zawodowego kształcenia dla szkół publicznych, które zajmują się kształceniem zawodowym. Mogą być to jednak wyłącznie określone typy placówek, np. technika pięcioletnie czy szkoły branżowe I i II stopnia. Odliczenia owego mogą dokonać jednakże tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Tak więc poprzez program do PITów 2021 z ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy rozliczający się poprzez PIT 36 i 36L.

Program do PIT 2020 i danina solidarnościowa

W 2021 roku obowiązywać będzie również nowy podatek, który w praktyce stanowi swego rodzaju trzeci próg podatkowy. Mowa o tzw. daninie solidarnościowej, która wynosi 4% podstawy jej obliczenia, czyli nadwyżki od ponad 1 miliona sumy dochodów podlegających opodatkowaniu według skali podatkowej, z tytułu dochodów z działalności prowadzonej liniowo, ze sprzedaży papierów wartościowych i osiągniętych ze spółki zagranicznej. Podatek ten można również szybko oraz wygodnie rozliczyć poprzez nasz bezpłatny program PIT 2019.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari