BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Program PIT do pobrania za darmo

Rozliczenie deklaracji podatkowej wcale nie musi być kosztowne, przekonują o tym twórcy programu PIT Projekt. Podatnicy, którzy chcą zminimalizować koszty rozliczenia podatkowego, mogą zdecydować się na samodzielne rozliczenie pita, zamiast zlecać to firmom zewnętrznym. Na stronie PIT Projekt dostępny jest program pit do pobrania za darmo, który umożliwia łatwe wypełnienie i wysłanie deklaracji.

Program PIT Projekt za darmo

Z programu PIT Projekt możemy skorzystać na swoim komputerze, tablecie instalując aplikację. Sam proces instalacji zajmuję kilka minut. Użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich funkcjonalności programu. Działanie programu nie jest zależne od połączenia z siecią. Można również z niego korzystać w czasie, gdy nie ma się dostępu do Internetu. Jest to szczególnie pomocne, w sytuacji, gdy np. jedziemy pociągiem i chcemy wstępnie uzupełnić zeznanie.

Pobranie i korzystanie z programu jest całkowicie bezpłatne, nie wiąże się z żadnymi ukrytymi kosztami. W zamian użytkownik jest proszony o przekazanie swojego 1,5% podatku dla polecanej przez twórców programu Organizacji Pożytku Publicznego. Program PIT Projekt proponuje tylko te OPP, które realizują szczytne cel statutowe. Przekazanie 1,5% podatku przez podatnika nie jest dla niego żadnym kosztem. Ustawodawca przewiduje taką możliwość przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego. Jeśli podatnik nie wybierze żadnej OPP, to ta część podatku zostanie dowolnie rozdysponowana przez państwo. Warto więc skorzystać z prawa do przekazania 1,5%, to nic nie kosztuje, a możemy wesprzeć działalność charytatywną wybranej organizacji.

Gdzie pobrać program pit za darmo?

PIT Projekt program pit do pobrania za darmo można pobrać bezpośrednio ze strony głównej www.pitprojekt.pl. Plik pobierany jest automatycznie. W razie wątpliwości użytkownik może skorzystać z instrukcji instalacji programu, która krok po kroku wyjaśnia cały proces instalacji. Warto jednak pamiętać, że nie musimy instalować aplikacji, jeśli chcemy rozliczyć pit. Dostępna jest również wersja online programu i usługa PIT Projekt Cloud. Wystarczy, że będziemy mieć dostęp do łącza internetowego. Uzupełnianie pita odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej. Korzystając z usługi PIT Projekt Cloud, możemy zapisać wstępnie wypełnioną deklarację w chmurze na indywidualnym koncie użytkownika. Dzięki temu uzyskuje się szybki dostęp do swoich formularzy podatkowych w każdym miejscu i czasie. Obie wersje programu są bezpłatne i to od samego podatnika zależy, którą wersję wybierze.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari