BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Program PIT dla początkujących

To oczywiste, że nie wszyscy podatnicy dobrze znają się na podatkach. Brak wiedzy nie wyklucza jednak samodzielnego wypełnienia zeznania podatkowego. Podatnik, który chce rozliczyć się z urzędem skarbowym, może skorzystać ze specjalistycznego programu podatkowego do deklaracji pit. PIT Projekt to idealny program pit dla początkujących, z nim bez problemu rozliczysz swój podatek.

PIT Program dla początkujących

Program PIT Projekt umożliwia rozliczenie na dwa sposoby. Pierwszy pozwala na ręczne wprowadzenie danych w poszczególne pola deklaracji. To wymaga jednak określonej wiedzy i wprawy. Podatnik musi wiedzieć jakie odliczenia mu przysługują i do jakiej wysokości może odliczyć poszczególne ulgi.

Dla osób początkujących, które po raz pierwszy rozliczają swój pit, dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z PIT Asystenta. PIT Asystent to czytelny kreator deklaracji podatkowej. Program pit dla początkujących będzie prosił użytkownika o udzielenie odpowiedzi na kilka prostych pytań związanych z deklaracją. Konieczne będzie określenie sposobu opodatkowania. PIT Projekt umożliwia rozliczenie indywidualne, wspólnie z małżonkiem oraz na zasadach przewidzianych dla osób samotnie wychowujących dziecko. Kreator będzie wymagał uzupełnienia danych identyfikujących podatnika (imię, nazwisko, PESEL bądź NIP, datę urodzenia czy miejsce zamieszkania). W dalszej części należy określić źródła dochodu i wskazać jakie formularze (PIT-11, PIT-40/11A) i w jakiej ilości otrzymało się od pracodawcy. Podatnik nie musi dokonywać samodzielnie odliczeń, wystarczy, że przeniesie poszczególne dane liczbowe z posiadanych formularzy, a program sam uzupełni je w odpowiednie pola na formularzu deklaracji rozliczeniowej. Obliczenia dokonywane są w sposób automatyczny, z uwzględnieniem stosownych zaokrągleń. PIT Projekt uwzględnia również ulgi i odliczenia, wystarczy, że podatnik wskaże te, do których ma prawo. Nie musi znać wysokość ulg, program sam określa ich wysokość na podstawie przewidzianych przez prawo limitów.

Bezpieczeństwo w PIT Program

Podatnicy, którzy po raz pierwszy samodzielnie rozliczają pit, mogą zastanawiać się, czy program PIT Projekt jest bezpieczny, zwłaszcza że podają dane, które są szczególnie narażone na ataki cyberprzestępców. Bezpieczeństwo programu PIT Projekt jest gwarantowane przez certyfikat SSL. Dane są szyfrowane algorytmem SSL, uniemożliwiającym podsłuchiwanie danych. Możemy być więc pewni, że program jest w pełni bezpieczny i nasze dane nie wpadną w niepowołane ręce.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari