BAZA WIEDZY

Kategoria:
Wybór programu do rozliczeń
Wybrany artykuł

Program PIT dla emeryta

Emeryci i renciści co do zasady nie muszą samodzielnie rozliczać się z urzędem skarbowym. Dotyczy to jednak tych osób, dla których głównym źródłem dochodu była wypłacana emerytura lub renta. Są jednak okoliczności, kiedy trzeba samemu złożyć deklarację. Warto wówczas wybrać dobry program pit dla emeryta, który pomoże sprawnie wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe.

Program do deklaracji PIT Projekt

PIT Projekt to przyjazny program pit dla emeryta. Pozwala na proste i szybkie rozliczenie się z fiskusem. Posiada prostą nawigację i interfejs. Korzystanie z niego nie wymaga specjalistycznych umiejętności.

Pit można wypełnić w wersji instalacyjnej programu bądź online. Instalacja PIT Projekt na urządzeniu nie jest skomplikowana, konieczne jest jednak spełnienie określonych wymagań technicznych. Dla osób, które nie chcą instalować aplikacji, udostępniona została możliwość wypełnienia deklaracji przez interent. Program działa z poziomu przeglądarki stron internetowych.

PIT Projekt zawiera wszystkie niezbędne formularze potrzebne do rozliczenia. Podatnik może skorzystać z aktywnych formularzy, jeśli posiada określoną wiedzę bądź uzupełnić pit z PIT Asystentem. Kreator PIT wymaga odpowiedzi tylko na kilka prostych pytań. Program sam dokonuje wszystkich obliczeń i przenosi je w odpowiednie rubryki formularza. Korzystając z programu możemy: rozliczyć się wspólnie z małżonkiem, skorzystać z przysługującym nam ulg i odliczeń, a także przekazać 1,5% podatku wybranej OPP. Program PIT Projekt pozwala na wysyłkę online wypełnionej deklaracji. Pit w ciągu kilku sekund trafia do wybranego urzędu skarbowego. Dzięki PIT Projekt emeryt może rozliczyć swój pit bez wychodzenia z domu. Co oznacza nie tylko mniejsze formalności, ale również większą oszczędność czasu i pieniędzy.

Artykuły w tej kategorii

Nie tego szukałeś?

Przeczytaj również

Program do PIT

instalator .exe dla Windows
Wersja 5.0 / Rozmiar ok. 4MB
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie
IE, Chrome, FF, Safari