pobierz program

instalator .exe dla Windows pit 37 online
lub
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecieprogram do pitów

Darmowy program PITy 2019/2020

Każdego roku zlecasz rozliczenie deklaracji podatkowej specjaliście? Niepotrzebnie! Rozliczanie podatkowe tylko na pozór wydaje się skomplikowane. W rzeczywistości wystarczy kilka kroków, by samodzielnie wypełnić PIT za darmo, bez potrzeby korzystania z pomocy księgowej czy doradcy podatkowego. Wystarczy w tym celu  darmowy program do rozliczania PIT.

Program PIT Projekt to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu z łatwością wypełnisz zeznanie podatkowe samodzielnie – możesz je następnie wydrukować, by złożyć w urzędzie skarbowym osobiście albo przesłać drogą elektroniczną. Rozliczenie PIT 37 darmowym programem oznacza nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również wygodę. Dzięki bezpłatnemu programowi wypełnieniem formularza PIT możesz zająć się w dowolnym miejscu oraz chwili. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, nad całym procesem będzie czuwał PIT-ASYSTENT, który dokona za Ciebie wszystkich obliczeń.

Deklaracje darmowy program dla każdego

Rozlicz PIT online za darmo! Korzystając z PIT Projekt, możesz rozliczyć nie tylko PIT 37, ale również PIT 36, PIT 38, PIT 39 czy PIT 28. Aplikacja udostępnia wszystkie niezbędne załączniki oraz dodatkowe druki, takie jak ZAP 3, PIT 8C oraz PIT 11. Aby wypełnić stosowną deklarację, pobierz program i zainstaluj go na swoim urządzeniu. Możesz również skorzystać z wersji online – darmowy program e-PITy jest dostępny za pośrednictwem przeglądarki stron internetowych, więc możesz uruchomić go na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci.

Co więcej, darmowy program do rozliczenia PITu daje Ci możliwość zapisania swoich formularzy w chmurze. W ten sposób archiwizowanie deklaracji jest proste jak nigdy dotąd, a Ty masz do nich dostęp w każdej chwili. Jeśli natomiast interesuje Cię darmowy program PIT do użytku komercyjnego, przygotowaliśmy wersję dla biur rachunkowych, którą możesz zainstalować na wielu komputerach. To prosty sposób na rozliczenie klientów, zapisanie ich danych i ponowne odtworzenie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

 

pobierz program

instalator .exe dla Windows pit 37 online
lub
wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecieprogram do pitów

Darmowy program rozliczenia PIT szybko i bezpiecznie

Jeśli chcesz sprawnie rozliczyć PIT program darmowy to najlepsze, a przy tym w pełni bezpieczne rozwiązanie. Twoje dane zapisywane są wyłącznie na Twoim urządzeniu, transmisja danych jest szyfrowana, a informacje przechowywane w chmurze podlegają ochronie danych osobowych. Ponadto PIT Projekt powstał w zgodzie z obowiązującymi przepisami podatkowymi – masz więc pewność, że nasz program darmowy do PIT to w pełni profesjonalne narzędzie.

Bez względu na to, czy chcesz rozliczyć PIT 37, czy interesuje Cię program do PIT 11 darmowy PIT Projekt pozwoli Ci szybko i wygodnie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Przekonaj się sam!

PIT Projekt – wspierane organizacje

Program do rozliczania PIT 2020 – funkcje i zalety

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczania deklaracji PIT 2020? Korzyści i funkcjonalności jest wiele. Przede wszystkim należą do nich m.in.:

Czytaj więcej
 • – pełne bezpieczeństwo podczas rozliczania PIT-ów;
 • – możliwość skorzystania z aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, również w takie dni i godziny, kiedy stacjonarne placówki urzędów skarbowych są nieczynne;
 • – prosty i intuicyjny interfejs;
 • – obsługa najpopularniejszych formularzy, m.in. PIT-28, PIT-36L, PIT-36, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39;
 • – dostęp do deklaracji w dowolnym momencie dzięki kontu użytkownika;
 • – możliwość rozliczenia formularza wspólnie z małżonkiem.

Ponadto program PIT 2019 posiada wbudowane moduły, dzięki którym w szybki i wygodny sposób można dołączyć do deklaracji niezbędne załączniki i ulgi podatkowe, a także obliczyć kwotę wolną od podatku, progi podatkowe i inne popularne wskaźniki PIT. Jest dostępny za darmo do niekomercyjnego użytku.

Główne przychody rozliczane w programie

Każda osoba, która uzyskuje przychody, ma obowiązek zapłacenia od nich podatku dochodowego, wynoszącego – w zależności od rodzaju i wysokości przychodu – od 2% do 32% przychodów. Różne dochody są wykazywane na innych deklaracjach.

Darmowy program PIT Projekt pozwala m.in. rozliczyć:

 • – dochody z działalności gospodarczej – są one wykazywane na PIT-36 (w przypadku działalności według zasad ogólnych), PIT-36L (działalność ze stawką 19%) lub PIT-28 (ryczałt);
 • – dochody z pracy, umów o dzieło i zleceń, renty, emerytury, niektórych rodzajów stypendiów – rozliczane są na PIT-37;
 • – dochody z giełdy – PIT-38
 • – dochody z zagranicy – PIT-36;
 • – dochody z prywatnego wynajmu nieruchomości – są wykazywane w PIT-28 (przy podatku 8,5%) lub PIT-36 (w przypadku podatku 18-32%);
 • – dochody ze sprzedaży nieruchomości – PIT-39.

Ulgi rozliczane w programie

Rozliczenia PIT 2020 to nie tylko dochody, ale również ulgi pozwalające na zmniejszenie podatku. Program PIT Projekt pozwala na odliczenie wszystkich możliwych ulg za ubiegły rok. Najpopularniejszą z nich jest ulga prorodzinna, dzięki której, po spełnieniu określonych warunków, rodzina z trojgiem dzieci może zaoszczędzić aż do 4 224,12 zł na podatku. Ulga na internet umożliwia odliczenie do 760 zł. Ustawodawca pozwala również na odliczenie ulgi rehabilitacyjnej, z tytułu oddania krwi, wpłat na IKZE czy darowizn przekazanych na cele kultu religijnego, pożytku publicznego i na działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła. Wypełniając PITy 2020, można także skorzystać z odliczenia ulg mieszkaniowych, w tym ulgi z tytułu regularnego gromadzenia oszczędności w kasie mieszkaniowej, z tytułu spłaty odsetek od kredytu na mieszkanie, a także ulg budowlanych i remontowych z lat przeszłych (jest to efekt tzw. kontynuacji praw nabytych).

Do kiedy złożyć rozliczenie PIT 2020?

Podczas składania rocznego rozliczenia, należy pamiętać o konkretnych terminach, których nie wolno przekraczać. W przypadku PIT-28 mamy czas do 31 stycznia, PIT-ów nr 37, 36, 36L, 38 oraz 39 – do 30 kwietnia. Kiedy ostateczny termin przypada w dzień wolny od pracy, to dany PIT należy złożyć do pierwszego dnia roboczego, który następuje po owym dniu. Wysyłając deklarację poprzez program darmowy PIT Projekt, można zrobić to o dowolnej godzinie i w dowolnym dniu, również wolnym od pracy.

Jeśli chodzi natomiast o zapłatę podatku wynikającego z PIT-28, obowiązku należy dopełnić do końca stycznia, z kolei w przypadku pozostałych PIT-ów – do końca kwietnia.
Poprzez darmowy program PIT 2020 można złożyć również korektę deklaracji. Podatnik ma na to 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym złożony został dany PIT i upłynął termin płatności podatku. Korekta przez darmowy PIT 2020 nie jest natomiast możliwa, kiedy urząd skarbowy rozpoczął kontrolę względem podatnika.

Częste błędy popełniane podczas rozliczania PIT-ów

Obowiązkiem każdej osoby wypełniającej deklarację podatkową jest złożenie poprawnego PIT-a. Nie zawsze jednak błędów można uniknąć. Szybkie wypełnianie formularza może być przyczyną wielu pomyłek, szczególnie w wersji papierowej deklaracji. Elektroniczny program do PITów 2020 pozwala natomiast zapobiec wielu z nich. Na co koniecznie zwrócić uwagę, uzupełniając formularz? Oto błędy najczęściej występujące w rocznych rozliczeniach:

 • – brak numerów NIP i PESEL;
 • – pomyłka przy wpisywaniu NIP-u swojego i pracodawcy;
 • – nieprawidłowo obliczone wartości;
 • – stosowanie nieaktualnych druków;
 • – niewłaściwie zaokrąglone kwoty;
 • – zamiana kolejności cyfr;
 • – brak załączników.

Wielu z owych błędów można w prosty sposób uniknąć, wypełniając wniosek elektroniczny. Nasz darmowy program do PIT 11 za 2019 rok automatycznie informuje o ewentualnych błędach lub braku wpisania obowiązkowych danych, np. NIP-u, PESEL-u czy danych adresowych. Co istotne, program do PIT 2020 posiada zawsze aktualne formularze podatkowe, dzięki czemu osoba wypełniająca deklarację ma pewność, że uzupełnia najświeższą wersję druku. Ponadto darmowy program PIT samodzielnie oblicza odpowiednie kwoty i inne wartości, przypomina o dołączeniu załączników i wylicza kwotę 1% dla OPP.